Meho Kodro više nije izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Sport
Velež osvojio bod u Tuzli, Arežina promašio penal u završnici meča

Do odlaska na odmor obje ekipe su propustile po jednu dobru priliku, a na visini zadatka bili su golmani Fejzić i Bobić.
Gosti su do gola mogli u šestoj minuti nastavka kada je Ćosić iz dobre situacije bio neprecizan, a u 66. minuti su tražili i penal nakon pada Brandao u duelu s Morrisom.
Tuzla je zaprijetila ponovo preko Ubiparipa, a Bobić je odbranio i dobar udarac Beganovića s 25 metara.
Najbolju priliku na današnjem susretu imao je Arežina osam minuta prije kraja meča. Naime, Bobić je srušio Nukića pa je Tuzla dobila penal, ali je Arežina pogodio prečku pa se početni rezultat nije mijenjao. Do kraja meča je ostalo 0:0.
Tuzla City je s ovim bodom prestigao Zrinjski i nalazi se na četvrtom mjestu Premijer lige, dok je Velež preskočio Široki za sedmu poziciju.
Tabela:
BiH
Sjajan meč u Mostaru: Zrinjski odigrao utakmicu za pamćenje

Nevjerojatna utakmica odigrala se u Mostaru. Utakmica koja se pamti. Gosti iz Nizozemske imali su pobjedu u svojim rukama, da bi sjajni igrači Zrinjskog, tjerani adrenalinom preokrenuli situaciju u svoju korist. U samo 35 minuta nevjerojatne igre uspjeli su od 0:3 za goste doći do rezultata 4:3 i odnijeti prvu pobjedu u Europi.
Iako je Alkmaar pokazao što može i zašto je europski klub, nisu uspjeli sačuvati rezultat i ostvariti sigurnu pobjedu nad Zrinjskim.
Nogometaši Zrinjskog se, istina, nisu isprva najbolje snašli u spretnosti vođenja lopte igrača Alkmaara, te su gosti, činilo se, lako tresli mrežu Zrinjskog. No, srećom, sjajni igrači mostarskog/europskog kluba su ipak dali sve od sebe i uspjeli u potpunosti preokrenuti situaciju što je rezultiralo spektakularnom pobjedom, i još spektakularnijim slavljem.
Sljedeću utakmicu u Europi Zrinjski igra za 14 dana, a protivnik će im u Birminghamu biti Aston Villa.
Sport
Veliki talent iz Novog Travnika Luka Barnjak potpisao za NK TRAVNIK

Luka Barnjak, junior NK Travnik, danas je potpisao ugovor sa klubom.
Luka je jedan od najtalentovanijih i perpektivnih igrača omladinskog pogona Travnika, a na Pirotu je stigao iz NK Romari.
BiH
Kodro više nije izbornik nogometne reprezentacije BiH

Iako su neki članovi Izvršnog odbora NS/FSBiH dali podršku Kodri, danas je donesena odluka.
Kodro je svoj drugi mandat na klupi “Zmajeva” završio nakon svega dvije utakmice – pobjede protiv Lihtenštajna (2:1) i poraza od Islanda (1:0).
Zanimljivo da je Kodrin prvi mandat na klupi reprezentacije BiH trajao samo dvije utakmice.
Podsjetimo, Kodro je na klupu “Zmajeva” stigao početkom kolovoza kada je na tom mjestu naslijedio Faruka Hadžibegića, piše Avaz.
BiH
Navijači Alkmaara napadnuti u Mostaru

Skupina navijača AZ Alkmaar fizički je napadnuta od strane nepoznatih osoba u četvrtak u Mostaru.
U četvrtak 21. rujna, u 00,20 sati, u PS Mostar Centar je prijavljeno da je u Ulici Onešćukova, kod ugostiteljskog objekta Oscar, od strane desetak maskiranih osoba napadnuta skupina od osam osoba, navedeno je u policijskom izvješću.
Na lice mjesta poslane su patrole policije, te je utvrđeno da je skupina navijača AZ Alkmaar fizički napadnuta od strane nepoznatih osoba, te da isti nemaju nikakvih ozljeda, stoji u izvješću. Kako je navedeno, navijači AZ Alkmaara otpraćeni su do mjesta boravka te su poduzete sve potrebne mjere. Posjećamo, nogometaši i struka nizozemskog AZ Alkmaara doputovala je u Mostar u srijedu, piše Bljesak.
Nizozemci su odradili i službeni trening na stadionu HŠK Zrinjski, a prije treninga pred novinare su izašli trener Pascal Jansen i portugalsko pojačanje Alexandre Penetra. Utakmica je na rasporedu u četvrtak u 18.45 sati
BiH
Zrinjski sutra protiv AZ Alkmaara

Uoči utakmice prvog kola grupne faze Konferencijske lige između HŠK Zrinjski i AZ Alkmaara koja se sutra igra u Mostaru od 18:45 sati na stadionu pod Bijelim Brijegom, prvak BiH je najavio žestoku borbu za pobjedu i poručio da ne priznaje nikome da je bolji na domaćem terenu.
Drago nam je da smo uspjeli i nadam se da neće zvučati bahato i pretenciozno kad kažem da smo doveli Europu u Mostar i da smo doveli Europu u Bosnu i Hercegovinu, kazao je Rendulić.
Tvrdi da je ekipa bh. prvaka spremna i da će dati sve od sebe da izbori pobjedu na sutrašnjoj utakmici uz podršku navijača kojih će biti puna tribina mostarskog stadiona.
Protivnik je iz nizozemskog AZ Alkmaar za kojeg kaže da je izuzetno težak jer se radi o ekipi koja još nije izgubila utakmicu u ovoj godini, ali svejedno naglašava da će ih Plemići dočekati spremni.
Ekipa je puna kvalitete, veoma dobrih pojedinaca, tim koji je standardiziran i koji se ne mijenja previše. Jednostavno u takvoj ligi u kakvoj su oni, ako si prvi i ako imaš četiri pobjede na startu, jasno je o kakvoj se kvaliteti radi. S druge strane, mi igramo kući i naše su ambicije poznate uvijek i protiv svakog, bez obzira ko je tu. Tako da nadam se da ćemo pružiti kvalitetnu igru, dat ćemo sve od sebe, to je sigurno i nadam se da će to biti dovoljno za pobjedu, kazao je Rendulić.
Na upit novinara, koliko je negativni niz ostavio traga na Zrinjski za sutrašnju utakmicu, ističe kako se radi o drugoj vrsti takmičenja i kako to nema veze sa ovim što ih očekuje.
Druga je energija, htjeli priznati ili ne, za ove utakmice se živi, kao što smo mi to živjeli sve ove mjeseci i godina i nema sumnje, ko god istrči na teren da će dati sve od sebe da se prikaže u najboljem svjetlu i da se prezentira na najbolji mogući način i da zabilježimo dobar rezultat za nas, a pod dobar rezultat mislim na pobjedu, kaže Rendulić.
Grupnu fazu takmičenja Plemići otvaraju sutra od 18:45 sati domaćom utakmicom protiv AZ Alkmaara, a zatim 5.listopada putuju u Birmingham gdje će na čuvenom Villa Parku gostovati kod Aston Ville. Potom 26.listopada slijedi domaći duel protiv Legije iz Varšave, a ovom timu će Plemići gostovati 9.studenoga.
Sport
Čanađija pred AZ: Nisu nas poljuljala dva vezana poraza

Zrinjski će u četvrtak ispisati još jednu stranicu nogometne povijesti kada, kao prvi klub iz BiH, zaigra u skupini Uefine Konferencijske lige, a iako će im protivnik biti AZ, vodeća momčad nizozemske lige, Plemići vjeruju kako na domaćem terenu nisu bez izgleda u tom ogledu.
– Ono što je do prije šest-sedam mjeseci bio samo san, postalo je stvarnost. Nadam se da neće zvučati pretenciozno kada kažem da smo doveli Europu u Mostaru, u BiH – najavio je sutrašnji ogled trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić.
Protivnici Zrinjskog u skupini E bit će AZ Alkmaar, Aston Villa i Legia Varšava, a u četvrtak, 21. rujna, u okviru prvog kola u Mostaru se sastaju Zrinjski i Alkmaar.
– Grupa sama po sebi iznimno je teška. Alkmaar je vodeća momčad nizozemskog prvenstva, još nisu izgubili utakmicu u novoj sezoni. Izgledaju iznimno dobro, momčad je to puna kvalitete i u takvoj ligi u kakvoj su oni, ako imaš četiri pobjede na startu onda je jasno o kakvoj se tu kvaliteti radi – istaknuo je Rendulić.
Dodao je kako, bez obzira na sve, Zrinjski u svakoj utakmici ide na pobjedu, pa će tako biti i sutra.
– Sigurno je da ćemo dati sve od sebe i da će to biti dovoljno za pobjedu – poručio je.
Zrinjski u sutrašnju utakmicu ulazi nakon dva vezana prvenstvena poraza od Posušja i Sarajeva, no strateg Plemića smatra kako ti rezultati nisu ostavila dublji trag na njegovu momčad.
– Nije to ostavilo traga na nas. Ovo je drugo natjecanje, druga energija, priznali mi to ili ne. Za ove utakmice se živi i nema sumnje da će tko god istrčao u četvrtak dati sve od sebe i htjeti se prezentirati na najbolji način – kazao je Rendulić.
Kolektivni blackout
Još jednom se osvrnu na rezultate u domaćoj ligi, kazavši kako je Zrinjski protiv Posušja doživio „blackout“.
– Protiv Posušja nismo igrali dobro, bio je to kolektivni podbačaj. Ali ja bih potpisao da u 40 utakmica koliko sam ja ovdje, da se dogodi takav jedan kolektivni „blackout“. To se događa i puno boljim ekipama. Utakmicu protiv Sarajeva ne znam da li treba komentirati. Svi ste dovoljno inteligentni, pametni, sve ste vidjeli. Svatko tko je u nogometu pet minuta, jasno mu je sve – ustvrdio je.
Kada je u pitanju početni sastav Zrinjskog, Rendulić nije htio puno toga otkrivati:
– Branit će Marić, to je sigurno, za sve ostale pozicije ćemo vidjeti. Igrat će i Tičinović, a na kojoj poziciji, o tom po tom.
O formi Zrinjskog govorio je i veznjak Plemića Dario Čanađija, istaknuvši kako dva vezana poraza nisu poljuljala pobjednički mentalitet momčadi.
– Proteklih godina ovdje se izgradio šampionski gard i kralježnica momčadi s karakterom. Ekipa je prava i ne može nas poljuljati jedan ili dva, tri poraza. Imamo svoj put, idemo dalje. Za nas sportaše nikada nije lijepo izgubiti, to nas najviše boli. Svjesni smo da protiv Posušja nije bilo dobro, Sarajevo bolje ne komentirati. Svjesno smo i svojih pogrešaka, ali uz svoj karakter i još veće zalaganje mislim da možemo okrenuti, zašto ne već sutra – poručio je Čanađija.
Utakmica Zrinjski – AZ Alkmaar igra se u srijedu na stadionu pod Bijelim brijegom od 18:45 sati.
Sport
Delije na Etihadu skandirali “Kosovo – Srbija” i pjevali o “đeneralu Draži”

MANCHESTER CITY i Crvena zvezda od 21 sat igraju utakmicu 1. kola grupne faze Lige prvaka u skupini G. Ranije su u ovoj grupi u Bernu snage odmjerili domaći Young Boysi i RB Leipzig, a njemačka momčad se s gostovanja u Švicarskoj vraća s tri boda nakon pobjede 3:1.
U susretu Cityja i Zvezde je branitelj naslova i engleski prvak očekivano veliki favorit, ali srpski klub usprkos tome ima značajnu podršku navijača na tribinama Etihada. Njih oko tri tisuće navija za srpskog prvaka u Manchesteru, a skandiranje na početku utakmice nije moglo proći bez povika “Kosovo – Srbija” zbog kojeg bi Zvezda mogla biti kažnjena nakon ove utakmice.
“Od Topole, od Topole pa do Ravne Gore, sve su straže, sve su straže đenerala Draže”, pjevale su Delije kasnije u utakmici, a zapjevali su i “tko ne skače taj je šiptar”.
Sport
Man.City gubio i na kraju slavio protiv Crvene Zvezde

Nogometaši Manchester Cityja večeras su u slavljeničkoj atmosferi upisali povratak u Ligu prvaka prvi put nakon što su je u junu osvojili, a na gostovanje im je stigla “tvrda” Crvena zvezda.
Gosti iz Beograda došli su da se brane i odbranili su se u prvih 45 minuta. Manchester City je imao 22 šuta, nekoliko spektakularnih prilika, ali lopta u prvom poluvremenu nije željela u gol. Zato jeste na drugoj strani.
Kada su se igrači Cityja ispromašivali, u posljednjem napadu prvog poluvremena Osman Bukari pogađa iz prvog šuta Zvezde na utakmici. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.U utakmicama prvog kola Lige prvaka koje su odigrane večeras nogometaši Manchester Cityja savladali su nakon preokreta Crvenu zvezdu rezultatom 3:1, dok je Barcelona ubjedljivom pobjedom protiv Antwerpa (5:0) krenula u ovogodišnji pohod.Nastavak donosi veliki preokret, a najavio ga je već u prvom napadu Julian Alvarez golom za poravnanje.
Isti igrač je u 60. minuti izveo slobodan udarac, a nespretnom reakcijom izraelski golman Zvezde Omri Glazer skreće loptu u svoju mrežu. Inače, do tog trenutka Izraelac je bio fantastičan na golu gostiju.Za konačnih 3:1 pogađa Rodri u 73. minuti i to je bio rezultat za pobjedu Cityja i uspješan prvi korak ka odbrani titule u Ligi prvaka.U grupi H odigrane su dvije najefikasnije utakmice večerašnjeg programa, a sigurne pobjede upisale su ekipe Barcelone i Porta.
Barcelona je bez ikakvih problema rezultatom 5:0 savladala belgijski Antwerp na Olimpijskom stadionu u ovom katalonskom gradu, a sve dok traje renoviranje Camp Noua.
Već nakon dvadesetak minuta bilo je jasno da gostima prijeti debakl. Prvo je Joao Felix u 11. minuti pogodio nakon sjajne akcije Katalonaca, da bi Robert Lewandowski osam minuta kasnije udvostručio prednost domaćina.
Do odlaska na odmor vidjeli smo i autogol gostiju, tako da je Barcelona imala i više nego komfornih 3:0 na poluvremenu. U nastavku još dva gola, po jedan Joaa Felixa i Gavija za laganih i ubjedljivih 5:0 na startu.
Lagan trijumf ostvario je i Porto rezultatom 3:1 na gostovanju Šahtaru. Ukrajinski klub zbog vojne agresije Rusije na Ukrajinu domaće utakmice u Ligi prvaka igra u njemačkom Hamburgu pa je tako ovaj duel odigran večeras na Volksparkstadionu.
Sve važno vidjeli smo u prvih pola sata igre. Galeno je za goste postigao dva gola, a jedan je dodao Mehdi Taremi, dok je gol utjehe za Šahtar postigao Kevin Kelsy.
Sport
MILAN – NEWCASTLE 0:0 Milan se ispromašivao, Englezi nemoćni

POČELA je grupna faza Lige prvaka. U skupini F od 18:45 prvi su dvoboj odigrali Milan i Newcastle na San Siru, a susret je završio bez golova. Milan je bio puno bolji, no nije uspio doći do tri boda. Od 21 sati u ovoj grupi igraju još PSG i Borussia Dortmund.
U drugom susretu ovog ranijeg termina Leipzig je kao gost u grupi G s 3:1 bio bolji od švicarskog Young Boysa. U toj skupini od 21 sat na Etihadu igraju City i Crvena zvezda.
Unatoč dominaciji, pogotovo u prvom poluvremenu, Milan je pred svojim navijačima ostao bez pobjede protiv Newcastlea. Englezi su odbili sve napade i osvojili bod u iznimno teškoj skupini F. Između 10. i 20. minute Milan je mogao postići nekoliko pogodaka, no nepreciznost domaćih igrača, kao i šeprtljavost te gostujući vratar Pope bili su razlog što je mreža Newcastlea ostala netaknuta.
Iz daljine su pokušavali Pobega i Krunić, u odličnim situacijama su bili još Chukwueze, Rafael Leao, Loftus-Cheek i Giroud, ali nakon svega ostalo je 0-0. Nije to bio jedini nalet kojeg su gosti s Otoka morali izdržati u prvom poluvremenu.
U 35. minuti je Rafael Leao predriblao kompletnu suparničku obranu, ali na kraju i samoga sebe, zbog čega se sapleo umjesto da je postao strijelac, a do kraja poluvremena nove su šanse za Milan propustili Pobega i Giroud.Newcastle je u nastavku uspio određeno vrijeme parirati na pravi način te je izbjegao potpunu okupaciju svojih vrata, ali Milan je u završnici ponovno stisnuo. Najbolju priliku imao je Rafael Leao u 74. minuti. Nakon ubačaja Florenzija glavom je pucao Portugalac preko vrata.
Na kraju je Newcastle čak mogao do pobjede, ali je u 95. minuti udarac Longstaffa odbio Sportiello koji je ranije zamijenio ozlijeđenog Maignana.
U ovoj „skupini smrti“ od 21 sat u Parizu igraju francuski prvak PSG i dortmundska Borussia.
U skupini G Leipzig je osvojio startna tri boda pobjedom u Švicarskoj kod Young Boysa od 3:1. Od samog starta Leipzig je nasrnuo na suparnika. Nakon dvije šanse u prve dvije minute, uslijedio je korner u trećoj minuti i pogodak Simakana za 1:0.