Nakon što smo na sugestiju stanovnika Busovače ili kako ih vole zvati “dokonih gospođa” pokrenuli temu o ispravnosti vode za piće u gradskom vodovodu i nakon što smo doživjeli mnogobrojne pritiske da odustanem od iste, službeno priopćenje JKP Komunalac Busovača objavljeno na portalu Radio Busovače pokazuje kako smo bili u pravu.
Naime kako se navodi u priopćenju koje možete vidjeti na dnu teksta, iako je nespretno napisano stoji činjenica da nalazi vode od 01.07. i od 02.07. nisu ispravni i da voda nije ispravna za piće.
U pravu su zapravo bili svi zabrinuti stanovnici Busovače koji ovih dana proživljavaju pravu zdravstvenu agoniju jer je već sada više stotina njih prijavilo simptome proljeva, temperature i povraćanja.
Nezabilježeni slučaj neodgovornog ponašanja jednog komunalnog poduzeća u Središnjoj Bosni tako je postao tema dana u svim medijima ne samo u Bosni i Hercegovini nego i u Regiji.
Nažalost ostaje “gorak okus” upravo zbog činjenice kako se olako prepustilo slučaju svakodnevno pisanje ljudi po društvenim mrežama koji su u strahu upozoravali na ovaj scenariji.
Ono što pak nismo očekivali je činjenica kako će jedno poduzeće u državnom vlasništvu dopustiti sebi vrijeđanje svih stanovnika Busovače i nema dileme kako je samo pritisak javnosti doveo do ovoga trenutka.
Dragi naši stanovnici Busovače, ne odustajte od svoje borbe za Vaša prava i svim legalnim pravnim sredstvima pokažimo kako se nitko u 21. stoljeću ne može poigravati s našim zdravljem niti nas vrijeđati.
I dalje smo tu zbog Vas i nastavit ćemo pratiti ovu temu, jer bez političke reakcije ova priča neće imati smisla. Šaljite nam i dalje svoje primjedbe jer ovo smo uspjeli samo zbog Vas.
Vaš ISTRAŽIVAČKI TIM PORTALA centralna.ba



