Ministar Helez dao punu podršku prof.dr.Gavrankapetanoviću

Ministar odbrane BiH Gdin Zukan Helez komentirao je na svom Facebook profilu potez ministra zdravstva FBIH Nediljka Rimca, koji nije dao zeleno svijetlo prof.dr.Gavrankapetanoviću da postane direktor najveće zdravstvene ustanove u državi.

– Prof. dr. Ismeta Gavrankapetanovića, poznajem lično i uvjerio sam se o kakvoj ljudskoj veličini i fantastičnom ljekaru se radi. I dok ga nisam upoznao lično, slušao sam od drugih o njemu.  Njegova me je biografija fascinirala. Jedan je od nosilaca razvoja ortopedije u našoj Bosni i Hercegovini i jedan od njenih simbola. Nisam bio u Sarajevu u ratu, ali oni koji jesu, i kojima je spasio živote, ispričali su mi da je u godinama opsade vrijeme provodio u operacionoj sali na KCUS-u, a kući odlazio samo da se presvuče.

Umjesto da se oni koji daju “saglasnosti” i “pravna obrazloženja” u Ministarstvu zdravstva FBIH bore da na čelo najveće zdravstvene ustanove u BiH dođe vrhunski ljekar, menadžer u zdravstvu, oni politikantski pokušavaju da prof.dr. Gavrankapetanovića diskivalifikuju.

KCUS kao najveća zdravstvena ustanova u BiH mora biti državni projekat i kao takav treba jednog prof.dr. Gavrankapetanovića. Godinama se borio sa nepravdom, stoički sve podnosio i izborio se. I ponovo se, neka mi ne zamjeri što ću mu reći “naš Ipe”, bori sa nepravdom i uvjeren sam da će i ovu bitku dobiti. Uz njega sam i ima moju punu podršku, kazao je ministar Helez.

NE PROPUSTITE