Prijevoznici traže model Crne Gore, sastanci već najavljeni

Nakon što su prijevozničke firme okupljene oko Konzorcijum logistike BiH održale proteste u Sarajevu i tražile hitno rješavanje dugogodišnjih problema prijevoznika, dogovoreni su sastanci sa resornim ministrima i Vladom Republike Srpske.

Vlast posustaje pod pritiskom prijevoznika i najavljenih blokada. Prvi sastanci na kojima bi se trebao postići dogovor najavljeni su već za sutra. Shvatili su odlučnost i namjeru prijevoznika, kaže za BN prof. dr Velibor Peulić, glavni koordinator Konzorcijum logistike BiH.

„Ministar Staša Košarac je preko svojih saradnika stupio u kontakt sa nama, obavili smo razgovore i sutra u 09:00 imamo dogovoren sastanak kod njega u kabinetu. Otvorićemo pitanja koja su iz njegove nadležnosti. Već smo mu uputili naše prijedloge o mogućim rješenjima“, kaže Peulić.

Nakon Košarca, prevoznike bi sutra trebao saslušati i ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković. Dogovoren je sastanak i sa Vladom Republike Srpske koji je zakazan za 15 sati u Banjaluci.

„Na tom sastanku će prisustvovati i direktor UIO BiH Zoran Tegeltija. Vlada Republike Srpske i Vlada Federacije moraju dati saglasnost da ne ostanemo posljednja zemlja u regionu koja prevoznicima ne vraća članarinu. Mi smo predložili model Crne Gore i taj pravilnik je na stolu“, objašnjava Peulić.

Peulić kaže da je svjestan da rješenje nije moguće pronaći za 5 minuta, ali da je veličanstven i dolazak 557 voznih jedinica u Sarajevo pokazao odlučnost prijevozničkih firmi na koju nadležni nisu morali ostati nijemi, piše BN.

NE PROPUSTITE