Svečano otvaranje Plazma Sportskih igara mladih Bosne i Hercegovine upriličit će se 13. juna u Novom Travniku s početkom u 11 sati, a koncert Željka Samardžića održat će se istog dana u 21 sat.
Vijesti
Zakazana četvrta sjednica Općinskog vijeća u Travniku
Predsjedatelj Općinskog vijeća Travnik zakazao je 4. sjednicu Općinskog vijeća Travnik, koja će se održati 26.02. 2013. godine (utorak), u 10,00 sati, u velikoj dvorani Općine Travnik.
Predsjedatelj Općinskog vijeća Travnik zakazao je 4. sjednicu Općinskog vijeća Travnik, koja će se održati 26.02. 2013. godine (utorak), u 10,00 sati, u velikoj dvorani Općine Travnik.
Za sjednicu je utvrđen sljedeći dnevni red
1. Prijedlog Akcionog plana održive energije (SEAP)
2. Prijedlog Odluke o usvajanju LOD metodologije u Općini Travnik
3. Prijedlog Odluke o dodjeli prava na izgradnju stana
4. Prijedlog Odluke o eksproprijaciji
5. Prijedlog Odluke o izmjeni Odluke o imenovanju Mandatno imunitetnog Povjerenstva
BREAKING
SREDNJA BOSNA: Ovo je mladić koji je izgubio život u prometnoj nesreći

Mlada žrtva
Identifikovana kao Began Mačak Majdanac, rođen 1995. godine iz Jajca, ova mlada žrtva ostavila je iza sebe porodicu i prijatelje u dubokoj tuzi, piše Jajce Online.
Nesreća se dogodila u naselju Barice, koje pripada općini Donji Vakuf, oko 23 sata. U trenutku udesa, Mačak Majdanac je bio u automobilu sa svojom suprugom Azrom i maloljetnim sinom Demirom.
Pripadnici Policijske uprave Jajce odmah su intervenisali i obavili uviđaj na licu mjesta. Detalji o samoj nesreći će biti poznati naknadno, kada se završi istraga.
Oproštaj prijatelja
Na društvenim mrežama, prijatelji se opraštaju od Begana Mačka Majdanca, koji je živio u Bugojnu. Njegova smrt ostavlja prazninu u srcima onih koji su ga poznavali.
Termin dženaze-namaza i ukopa bit će objavljeni kasnije, kako bi se omogućilo da porodica i prijatelji dostojanstveno oproste od tragično preminulog sugrađanina.
BiH
Zbog pljuskova sa grmljavinom na snazi žuti meteoalarm

Zbog pljuskova praćenih grmljavinom na prostoru cijele Bosne i Hercegovine na snazi je žuti meteoalarm.
Lokalni pljuskovi praćeni grmljavinom očekuju se na području bihaćke, livanjske, mostarske, sarajevske, tuzlanske, banjalučke, fočanske, prijedorske, trebinjske i višegradske regije.
“Očekujte manje smetnje u aktivnostima na otvorenom. Budite svjesni da se mogu pojaviti oluje sa grmljavinom. Budite posebno pažljivi u izloženim područjima, kao što su planine, šume i otvoreni tereni. Smetnje u vanjskim aktivnostima su moguće”, navode iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
Po kotlinama centralne i istočne Bosne ima magle ili niske naoblake, a u ostatku zemlje preovladava sunčano vrijeme.
Temperature zraka u osam sati iznosila je Bjelašnica 7, Ivan Sedlo, Široki Brijeg i Sokolac 12, Srebrenica 13, Livno, Sanski Most i Zvornik 14, Banja Luka, Bijeljina, Doboj, Prijedor, Sarajevo, i Zenica 15, Tuzla 16, Bihać, Gradačac i Trebinje 17, Mostar 18 i Neum 19 stepeni Celzijusa.
Atmosferki pritisak u Sarajevu iznosi 945 hPa, za 3 hPa je viši od normalnog i lagano oapda.
Danas će u Bosni i Hercegovini prije podne preovladavati sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. U ostatku dana postepeni naoblačenje praćeno pljuskovima i grmljavinom.
Vjetar slab do umjeren u Bosni uglavnom istočni, a u Hercegovini jugozapadni. Dnevna temperatura od 20 do 26, na jugu do 28 stepeni Celzijusa.
U Sarajevu prije podne sunčano uz umjerenu oblačnost. Poslije podne porast naoblake praćen lokalnim pljuskovima i grmljavina. Dnevna temperatura oko 24 stepeni Celzijusa.
Središnja Bosna
Predstavljena skulptura “Ivo Andrić” u Travniku

U sklopu manifestacije “Konzulska vremena” koju je organizirala Općina Travnik, a u partnerstvu s Austrijskim veleposlanstvom u Sarajevu, u petak je ispred JU Gradska biblioteka Travnik upriličena svečanost predstavljanja skulpture “Ivo Andrić”, autora Damira Šabića, magistra kiparstva.
Gradska biblioteka Travnik objavila je fotografiju skulpture, koja je naišla na pozitivne komentare i odobravanje Travničana.Naš Nobelovac sada “sjedi” na klupi sa knjigom i olovkom u ruci, i postat će svojevrsna atrakcija Travnika i svih turista.
Ovaj nobelovac, Travnik i Bosnu i Hercegovinu, svojim djelima postavio je na prijesto svjetske književnost.
BiH
Više osoba povrijeđeno u prometnoj nesreći a Kaoniku

U mjestu Kaonik kod Busovače, sinoć oko 22 sata desila se teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva vozila marke Audi i Passat.
Nesreća se dogodila kada je vozilo prilikom uključenja iz pravca Busovače potpuno izgubilo kontrolu i udarilo u vozilo Passat koje se kretalo iz pravca Lašve.
Iz Dežurnog operativnog centra MUP-a SBK su za portal “Avaza” potvrdilo da je bilo povrijeđenih osoba, te da su iste prevezena i pregledane u bolnici dr.fra Mato Nikolić u Novoj Biloj.
Sport
KISELJAČKA PETICA: Sjajni Uroš Gutić pobjednik Sara 5K u Kiseljaku

U subotu 03.lipnja u Kiseljaku se održala tradicionalna Kiseljačka petica “SARA 5K”, utrka ulicama Kiseljaka na pet kilometara.
Pobjednik ovogodišnje utrke je fenomenalni Uroš Gutić sa vremenom 15:50.
Drugo mjesto osvojio je Ante Pokrajčić, dok ne trećeplasirani Hadis Kozlo.
U ženskoj konkurenciji slavila je Alma Hrnjić sa vremenom 18:42, drugo mjesto osvojila je Emina Alagić, a treća je bila Branislava Stepanov.
U sljedeću subotu 10.lipnja trči se Novotravnička petica.
BiH
Danas prije podne sunčano, tokom dana razvoj oblačnosti

U Bosni i Hercegovini danas će prije podne biti pretežno sunčano vrijeme, a tokom dana očekuje se razvoj oblačnosti uz kišu i pljuskove sa grmljavinom.
Kasno popodne i tokom večeri očekuje se prestanak padavina, najprije na jugu, a potom i u ostalim predjelima.
Vjetar će biti slab do umjeren, uglavnom istočni, a u Hercegovini jugozapadni.
Jutarnja temperatura vazduha biće od 13 do 19, na jugu do 21, a najviša dnevna od 20 do 26, na jugu do 28 stepeni Celzijusovih.
Događanja
Prijavite se na drugu biciklijadu Uskoplje 2023
Sport
Otvaranje Sportskih igara mladih u Novom Travniku 13.06.

U povodu održavanja spomenute sportske aktivnosti, održat će se konferencija za novinare u ponedjeljak, 5. juna u 11 sati u prostorijama Općine Novi Travnik na kojoj će biti riječi o aktivnostima tokom Plazma Sportskih igara mladih, koje će trajati dva dana.
‘- Na ovaj način, Novi Travnik će, uz Veliku Goricu i Beograd, biti jedan od tri regionalna centra aktivnosti Sportskih igara mladih u 2023. godini, a ceremonija svečanog otvorenja emitirat će se u direktnom prijenosu na N1, Sport Klub i Arena Sport kanalima’ – saopćila je Općina Novi Travnik.
Press konferenciji će nazočiti predstavnici Općine Novi Travnik na čelu sa načelnikom Stjepanom Dujom, predstavnici Sportskih igara mladih, kao i dječaci i djevojčice – učesnici Igara iz prethodnih sezona.
Središnja Bosna
U Novom Travniku okupili se navijači Dinama i zaigrali stolni nogomet

Povodom obilježavanja Dana općine Novi Travnik udruga navijača GNK Dinamo Novi Travnik organizirala je druženje i turnir u stolnom nogometu, na kojem je sudjelovalo preko 20 ekipa.
Ljubav prema Dinamu i lijepo druženje okupilo je stotinjak navijača, a nije izostala ni pjesma i vatromet na kraju druženja.