U zgradi Općine Travnik održan je Forum odgovornosti čiji je cilj poticanje dijaloga između građana i općinskih službi.
Organizator Foruma su Centri civilnih inicijativa BiH. Načelnik Općine Travnik, Admir Hadžiemrić i njegovi najbliži suradnici, na početku Foruma dali su presjek aktivnosti u prethodnoj godini kao i planove u tekućoj godini sa posebnim osvrtom na velike projekte koji su uticali ili će dati rezultate u narednom periodu u otvaranju novih radnih mjesta.
Nakon uvodnog dijela građani su imali priliku postaviti pitanja i čuju odgovore iz prve ruke. Prema postavljenim pitanjima građane je najviše zanimala komunalna oblast za koju je i načelnik Hadžiemrić konstatirao da postoje problemi kao i da je ogromna razlika između potreba Travnika i visine proračunskih sredstava kojima se raspolaže.
Međutim, Hadžiemrić je posebno naglasio napore admiistracije da osiguraju sredstva od viših nivoa vlasti i međunarodnih grantova kojima se realizira niz velikih projekata. Ono što je bilo evidentno jeste činjenica da je načelnik Hadžiemrić u potpunosti uključen u svaki problem i da je prisutnim građanima ponudio odgovore koji su ukazivali na već pokrenute aktivnosti na rješavanju tih problema priopćila je Općina Travnik na svojoj web stranici.
Nažalost, dio problema za Travnik kao i za druge lokalne zajednice jeste postojeće zakonodavstvo koje u mnogome usporava razvojne procese u veoma važnim oblastima kao što su rješavanje problema pasa lutalica ili nepostojanje određene planske dokumentacije na nivou Federacije što znatno usporava proces realizacije općinskih regulacionih planova vezanih za industrijske zone.


