Connect with us

Vijesti

Travnik: Oktriveni maloljetnici, počinitelji četiri lažne dojave o bombama u školi!

U razdoblju od 6. do 12. veljače u MUP Travnik stigle su četiri lažne dojave o postavljenim bombama u Ekonomsko-ugostiteljskoj školi u Travniku.

Published

on

U razdoblju od 6. do 12. veljače u MUP Travnik stigle su četiri lažne dojave o postavljenim bombama u Ekonomsko-ugostiteljskoj školi u Travniku.

https://alerix.ba/

Istražnim radnjama pripadnika MUP-a otkriveni su počinitelji ovih djela protiv kojih je najavljeno poduzeimanje propisanih mjera i radnji. Radi se o osobama čije je inicijale MUP objavio na svojoj službenoj web stranici: S.Z., M.Đ., A.G., B.V., A.B. i S.B., a svi su učenici navedene škole, pored toga maloljetnici.

Advertisement

BiH

Srednja Bosna: Pronađeno beživotno tijelo

Published

on

By

Na lokalitetu Barice u općini Donji Vakuf, u rijeci Vrbas u ponedjeljak je pronađeno beživotno tijelo.

https://alerix.ba/

Kako javlja Radio Donji Vakuf, tijelo je u vodi među granama primijetio prolaznik o čemu je obavijestio Policijsku stanicu Donji Vakuf.

Pretpostavlja se da se radi o nestalom Mehmedu Smajiću Miskanu, za kojim se traga od početka travnja. Uviđaj je u toku.

Continue Reading

Društvo

Smiljan Šamija: Dar gradu u obliku pjesme – Vitez

Published

on

By

Smiljan Šamija, mladi je glazbenik koji je rođen i odrastao u Vitezu. Vitez je grad za koji ga vežu brojne uspomene, ljudi, događaji. Spletom životnih okolnosti već neko vrijeme živi u Njemačkoj, ali svaki slobodan trenutak koristi za posjetu Vitezu i ljudima koji mu znače. Oduvijek je imao želju snimiti svoju pjesmu i vise vremena posvetiti glazbi, stoga je odlučio kako će njegov prvi singl biti upravo pjesma o Vitezu. Udružio je snage s istaknutim imenima i kao dar svom gradu, na Dan općine Vitez objavio je svoj prvi singl za koji je snimio i spot.

https://alerix.ba/

Na ovom projektu radio je tri godine, jer je čekao pravi trenutak i želio je da sve bude besprijekorno. Tekst i glazbu za pjesmu Vitez potpisuje Smiljan, osobno, dok je aranžman radio Ante Toni Lasan, vokalni producent je Tommy Filipović, harmonika i back vokali su u potpisu Ante Filipovića, a pjesma je snimljena u studiju: Filipović.

Music Publisher: HDS – ZAMP.

Što se tiče ekipe koja je radila na spotu, Smiljan je svoje povjerenje poklonio ekipi Iz Središnje Bosne, scenarij i režiju potpisuje Anja Stipinović, za snimanje i montažu zadužen je bio Jakov Sušac, za fotografiju i tehničku pomoć zadužen je bio Filip Šarić, a u ulozi statiste pronašao se Robert Šafradin. Kostimografiju I rekvizite, također potpisuje Anja Stipinović uz pomoć HKD Napredak Vitez.

Ovim putem posebne zahvale idu i Općini Vitez kao pokrovitelju ovog projekta kao i Etno selu Dolina sreće, Etno selu Čardaci i Inuendo bendu. 

Continue Reading

BiH

Federalni zavod za zapošljavanje – Javni poziv za mjeru ‘Tražim poslodavca 2025’ od 12. svibnja

Published

on

By

Federalni zavod za zapošljavanje obavijestio je fizičke osobe prijavljene na evidenciju nezaposlenih u Federaciji Bosne i Hercegovine da će javni poziv za sudjelovanje u mjeri Tražim poslodavca 2025. biti otvoren 12., 13. i 14. svibnja ove godine od 8 do 16 sati.

https://alerix.ba/

Online obrazac za prijavu TP1 bit će dostupan na web portalu Federalne agencije za zapošljavanje (www.fzzz.ba) u odjeljku Projekti.

Prijava poslodavaca putem online obrasca TP2 (kao drugi korak u provedbi programa), koji će biti dostupan i na web portalu Instituta pod izbornikom Projekti, bit će omogućena od 15. svibnja ove godine.

Ova mjera uključuje sufinanciranje zapošljavanja osoba prijavljenih na evidenciju nezaposlenih u Federaciji Bosne i Hercegovine prije objave javnog poziva, bez obzira na radno iskustvo, dob i stručnu spremu, sa zapošljavanjem na temelju razdoblja od šest ili 12 mjeseci.

Cilj ove mjere, koja je usmjerena na nezaposlene osobe, jest olakšati njihovu integraciju na tržište rada i spriječiti dugotrajnu nezaposlenost te povećati njihovu motivaciju i aktivnost u traženju posla.

Savezna agencija za zapošljavanje napominje da su fizičke osobe, kao preduvjet za sudjelovanje, dužne registrirati se na web portalu Agencije najkasnije do 5. svibnja ove godine (ako to do sada nisu učinile). Poslodavci su dužni registrirati se najmanje jedan dan prije podnošenja prijave putem online obrasca TP2.

Korisnici koji su se već registrirali ne moraju to ponovno činiti, ali preporučuju da na vrijeme provjere je li im profil aktivan i jesu li svi uneseni podaci još uvijek aktualni. U slučaju poteškoća prilikom registracije na web portalu Instituta, upiti se mogu poslati na email adresu: registration@fzzz.ba

Više detalja o ovoj mjeri, načinu primjene i provedbi dostupno je na web portalu Zavoda www.fzzz.ba, priopćio je Federalni zavod za zapošljavanje.

Continue Reading

Društvo

Predsjednica FBiH Lidija Bradara na Danu općine Vitez: “Jak Vitez znači jaku Središnju Bosnu”

Published

on

By

U prepunoj kongresnoj dvorani hotela Via u Vitezu danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća, središnji događaj obilježavanja Dana općine. Uz vijećnike, predstavnike javnog života i brojne goste, sjednici je nazočila i predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara.

https://alerix.ba/

 

Predsjedatelj Općinskog vijeća Nerman Ramić najprije je izvijestio o radu vijeća i partnerskoj suradnji s višim razinama vlasti, a zatim je riječ preuzeo načelnik Boris Marjanović, koji je u središte izlaganja stavio dovršetak brze ceste Lašva–Travnik kao ključni infrastrukturni prioritet. Istaknuo je i niz uspjeha svoje administracije: nova ulaganja u gospodarstvo, snaženje poljoprivrednih kapaciteta te vidan napredak na socijalnom, kulturnom i sportskom planu, čime Vitez učvršćuje status jednog od najdinamičnijih središta Središnje Bosne.

Čestitajući Dan općine, predsjednica Bradara poručila je da “jak Vitez znači jaku Središnju Bosnu”, istaknuvši strateški položaj županije:

 

“Gospodarska snaga Viteza svima je poznata, a dovršetkom brze ceste prometna povezanost dobit će novu dimenziju. Budimo ponosni, ali i odgovorni: čuvajmo našu prošlost i bogatstva, prije svega ljude.” Pohvalila je i nedavno otvorenu međunarodnu knjižnicu “Anka Topić”, nazvavši je “velikim korakom u njegovanju kulturnog identiteta i poticajem mladima da se okrenu pisanoj riječi”. Govor je zaključila citatom Marka Martinovića Cara: “Ja imam nade za ovaj grad”, čestitajući Vitežanima i pozvavši ih da nastave njegovati taj optimizam.

 

U okviru današnjeg programa predsjednica Bradara obišla je i prostorije Hrvatskog kulturnog društva Napredak u Vitezu, gdje je, uz predsjednicu podružnice Gordanu Mišković i članove Upravnog odbora, razgledala rad sekcija te međunarodnu knjižnicu poezije “Anka Topić”. Knjižnici je darovala prigodne naslove suvremene književnosti. Svečanost je okončana prigodnim kulturno-umjetničkim programom i zajedničkim druženjem, uz poruku da Vitez nastavi rasti kao gospodarsko, kulturno i prometno središte Središnje Bosne.

 

Continue Reading

Događanja

Holivudski glumac balkanskih korijena donosi svjetski kazališni hit u Vitez

Published

on

By

Jack Dimich, američki glumac s balkanskim korijenima, nakon osvajanja filmskih i televizijskih ekrana u Americi, donosi svoju hit-monodramu “Oj, živote” pred vitešku publiku. Ekskluzivna izvedba održat će se 09. 05.2025.godine Gradskoj kazališnoj dvorani (Dom kulture) u Vitezu. 

https://alerix.ba/

Jack Dimich s monodramom ‘Oj, živote’ / Dom kulture / Vitez

 

Monodrama “Oj živote”

Jack Dimich

Datum: 09.05.2025. – 20 sati

Lokacija: Dom kulture – Vitez

Cijena ulaznice 15 KM

 

Ulaznice u sustavu Event.ba, prostorijama Radio Vitez, rezervacije na 063 829 516 

Jack Dimich, američki glumac s balkanskim korijenima, nakon osvajanja filmskih i televizijskih ekrana u Americi, donosi svoju hit-monodramu ‘Oj, živote’ pred sarajevsku publiku. Ekskluzivna izvedba održat će se 09. maja u Domu kulture Vitez.

Ovaj sjajni glumac će gledateljima pružiti jedinstvenu priliku da dožive maestralni spoj emocija, humora i dramske snage kakav samo Dimich može izvesti.

Jack Dimich, rođen kao Željko Dimić u Kozarskoj Dubici, ostvario je zavidan poslovni put od balkanskog sanjara do cijenjenog holivudskog glumca. Nakon neuspješnih pokušaja upisa na Fakultet dramskih umjetnosti u Beogradu, odlučio je krenuti putem vlastitih snova i odseliti se u New York. Već 1997. godine primljen je na prestižni Lee Strasberg Institute, gdje je diplomirao pod mentorstvom legendarnog Michaela Margotte.

Njegova bogata karijera obuhvaća preko 90 uloga na filmu, televiziji i kazalištu, a gledatelji ga prepoznaju iz hit-serija kao što su Law & Order, CSI, The Blacklist, Hawaii Five-O, Blue Bloods i Madam Secretary. Ostvario je i niz uloga u europskim filmskim i televizijskim produkcijama, dok je njegov nastup kao Nikola Tesla na Off-Broadwayu 2013. godine bio posebno zapažen.

Film In The Name of The Son, u kojem je igrao glavnu ulogu, osvojio je 22 međunarodne filmske nagrade i bio nominiran za Oscara u kategoriji kratkog igranog filma. Također, Dimich je 2019. ponovo utjelovio Nikolu Teslu u filmu “Teslin narod”, koji je ušao u konkurenciju za Oscara 2020.

Monodrama “Oj, živote”, nastala prema tekstu Josipa Pejakovića, donosi dirljivu priču o čovjeku koji dobrovoljno preuzima zatvorsku kaznu umjesto svog mlađeg brata, ubojice s predumišljajem. Naizgled sumorna tematika dobiva jedinstvenu dimenziju zahvaljujući komičnom i emotivnom pristupu kojim Dimich briljantno oživljava protagonistevu sudbinu.

Kroz bosanski dijalekt i briljantnu glumačku transformaciju, Dimich ne samo da donosi priču glavnog lika, već utjelovljuje i sve ostale likove s kojima se protagonist susreće. Mješavina humora i tuge, karakteristična za najbolja dramska ostvarenja, publiku uvlači u priču, izazivajući istovremeno smijeh i suze.

Predstava je do sada igrana u velikim svjetskim metropolama poput Los Angelesa, New Yorka, Washingtona, Bostona i Chicaga, kao i u gradovima regije – Beogradu, Skoplju, Bosanskoj Dubici i Pirotu.

Viteška publika sada konačno ima priliku svjedočiti ovom iznimnom pozorišnom hitu te iz prve ruke doživjeti izvanrednu izvedbu glumca koji je svojim radom ostavio trag u Hollywoodu, ali i ostao vjeran pričama iz vlastitog podneblja.

Continue Reading

Promo

Dnevna ponuda u pivnici Stella za 28.04.2025.

Published

on

By

Continue Reading

BiH

Umjereno do pretežno oblačno, tokom dana lokalni pljuskovi

Published

on

By

Danas se u Bosni i Hercegovini očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme. 

https://alerix.ba/

Tokom dana, lokalni pljuskovi se očekuju u Hercegovini, centralnim, istočnim i jugozapadnim područjima Bosne. U sjevernim dijelovima bez padavina.

Vjetar slab do umjeren istočni i sjeveroistočni.

Jutarnja temperatura zraka od 6 do 12, na jugu do 15, a dnevna od 16 do 22, na jugu do 25 stepeni.

U Sarajevu umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Povremeno je moguća slaba kiša ili lokalni pljuskovi. Jutarnja temperatura oko 8, a najviša dnevna temperatura oko 20 stepeni, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda (FHMZ) BiH.

Continue Reading

Društvo

DOLAC NA LAŠVI: Luka Lovrenović pobjednik turmira u tucanju jaja, dr.Valjan osvojio drugo mjesto

Published

on

By

Završen 2. Uskrsni turnir u tucanju jaja Dolac na Lašvi. Na turniru je sudjelovalo 17 natjecatelja, a titulu najuspješnijeg ove godine ponjeo je Luka Lovrenović. Drugo mjesto zauzeo je Velimir Valjan, treće Ivica Sučić – Čičo, a četvrto Niko Čeko. Čestitamo svim natjecateljima i vidimo se iduće godine.

https://alerix.ba/

Continue Reading

Društvo

Obilježen Mali Uskrs i patron filijalne crkve na Putićevu

Published

on

By

Danas je obilježen patron filijale crkve župe Dolac na Putićevu. Misu je predvodio fra Nikola Livaja župni kapelan iz Nove Bile, uz koncelebraciju drugih svećenika.

https://alerix.ba/

Već tradicionalno u ovoj župi se slavi patron na Mali Uskrs.

Foto/ A.Čakarić

Continue Reading
Advertisement

Najnovije vijesti

BiH3 sata ago

Srednja Bosna: Pronađeno beživotno tijelo

Na lokalitetu Barice u općini Donji Vakuf, u rijeci Vrbas u ponedjeljak je pronađeno beživotno tijelo. Kako javlja Radio Donji...

Društvo3 sata ago

Smiljan Šamija: Dar gradu u obliku pjesme – Vitez

Smiljan Šamija, mladi je glazbenik koji je rođen i odrastao u Vitezu. Vitez je grad za koji ga vežu brojne...

Ekologija5 sati ago

Vitez: Poznat novi termin “Pješačenjem do zdravlja”

HPD Vitez i Ekološka udruga Kremenik organiziraju 25. po redu akciju Pješačenjem do zdravlja. Polazak je s Gradskog trga u...

Putovanja5 sati ago

TURISTIČKA PONUDA SREDIŠNjE BOSNE NA ARABIAN TRAVEL MARKETU 2025. U DUBAIJU

U sklopu kontinuiranih promotivnih aktivnosti, Turistička zajednica SBK/KSB (TZ SBK/KSB) nastavlja uspješnu promociju turističke ponude Srednje Bosne na međunarodnim sajmovima....

BiH10 sati ago

Federalni zavod za zapošljavanje – Javni poziv za mjeru ‘Tražim poslodavca 2025’ od 12. svibnja

Federalni zavod za zapošljavanje obavijestio je fizičke osobe prijavljene na evidenciju nezaposlenih u Federaciji Bosne i Hercegovine da će javni...

Društvo10 sati ago

Predsjednica FBiH Lidija Bradara na Danu općine Vitez: “Jak Vitez znači jaku Središnju Bosnu”

U prepunoj kongresnoj dvorani hotela Via u Vitezu danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća, središnji događaj obilježavanja Dana općine....

Događanja17 sati ago

Holivudski glumac balkanskih korijena donosi svjetski kazališni hit u Vitez

Jack Dimich, američki glumac s balkanskim korijenima, nakon osvajanja filmskih i televizijskih ekrana u Americi, donosi svoju hit-monodramu “Oj, živote”...

Promo18 sati ago

Dnevna ponuda u pivnici Stella za 28.04.2025.

Advertisement
Advertisement