Nakon posjete Trilju, jednoj od najuspješnijih lokalnih samouprava u Hrvatskoj, kandidat za načelnika općine Novi Travnika Stjepan Dujo, danas se sastao s načelnikom jedne od uspješnijih općina u BiH, Brankom Bagom.

Naime, Općina Posušje je realizirala projekt prekogranične suradnje s gradom Šibenikom te pokrenula edukaciju na CNC strojevima u suradnji s domaćim poduzetnicima s obzirom za tržište vapi za stručnim kadrom. Osim aktivnosti prekogranične suradnje, Općina Posušje je unaprijedila rad općinske administracije osiguravši transparentan i učinkovit rad javne uprave te zato dobila BFC certifikat. Jedna su od rijetkih općina koja je dobila pozitivno mišljenje Ureda za reviziju institucija FBiH, što se na žalost, ne može kazati za Novi Travnik.

“Kako sam se opredijelio baviti stvarnim problemima i traženja rješenja za razvoj i unapređenje javne uprave, logičan je slijed razgovarati s uspješnim lokalnim čelnicima kakav je i g. Bago.
Današnji radni sastanak imao je svrhu za razmjenu znanja i iskustava. Primjer općine Posušje dobar je put za aktivniji rad i buduće općinske uprave Novog Travnika. Ostvariti suradnju sa svim tijelima vlasti, pokrenuti povezivanje s općinama i gradovima u BiH ali i susjednim državama. Branko Bago se stavio na raspolaganje za sve oblike suradnje i pomoći u cilju ostvarivanja ideja i projekata koji mogu doprinijeti općini Novi Travnik da bude Mjesto za sve“ kazao je Dujo nakon sastanka.





