Na osnovu podataka prikupljenih od nadležnih putnih službi, stanje na putevima je otežano zbog nepovoljnih zimskih uvjeta.
Zbog izrazito niskih temperatura i pojave poledice, trenutno je obustavljen promet za teretna motorna vozila na magistralnom putu Podorašac- Bradina, i to do poboljšanja vremenskih uvjeta. Promet se odvija uz pojačan oprez za ostale kategorije vozila.
Na magistralnom putu Bosansko Grahovo- Strmica promet je dozvoljen isključivo za putnička vozila i odvija se jednom prometnom trakom. Na putnim pravcima Trnovo- Foča (preko Rogoja) i Bosansko Grahovo- Drvar obavezna je upotreba lanaca za teretna motorna vozila.
Niske temperature, koje se kreću i do -15°C, uzrokuju pojavu poledice i zaleđenog kolnika, a posipni materijal djeluje usporeno. Na pojedinim dionicama evidentiran je snijeg do 2,5 cm, posebno na pravcima Bosanski Petrovac- Lanište, Bosanski Petrovac- Oštrelj- Drvar i Lanište- Ključ- Vrhpolje. Kolnici su mjestimično zaleđeni, vlažni ili mokri, dok su na nekim dionicama suhi, ali uz prisutnu maglu i niske temperature.
I dalje su česte prijave polomljenih stabala na kolniku, što povremeno uzrokuje kraće zastoje u prometu. Vozačima savjetujemo maksimalan oprez, prilagođavanje brzine uvjetima na putu, te posjedovanje obavezne zimske oprema, posebno u planinskim predjelima.
Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je promet za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t promet i dalje obustavljen.
Pojačan je promet vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnom prelazu Gradiška. Na ostalim graničnim prelazima promet putničkih vozila protiče uz zadržavanja do 30 minuta.
Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila, priopćeno je iz BIHAMKA.



