Pojačana frekvencija vozila na svim putnim pravcima

Pojačana je frekvencija vozila na svim važnijim putnim pravcima u Bosni i Hercegovini. Posebno je frekventno u gradskim zonama. Vozače savjetujemo da voze maksimalno oprezno, posebno na dionicama gdje se često formiraju kolone vozila i gdje je prometovanje usporeno. Također i ostale učesnike u prometu molimo da poštuju sve propise, piše BIHAMK.

Zbog radova u tunela Bijela Vlaka, na dionici autoceste A-1 smjer Bijača-Počitelj prometuje se usporeno, samo voznom trakom.

Zbog izvođenja radova na implementaciji kablovske kanalizacije na dionici autoceste A-1 Visoko-Podlugovi, za promet su zatvorene vozna i zaustavna traka.

U toku je izgradnja bukobrana na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever, zbog čega je promet preusmjeren u preticajnu traku.

Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je promet za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t promet i dalje obustavljen.

U toku su radovi na magistralnoj cesti Kladanj-Stupari, zbog čega se svakim danom (osim nedjelje) u vremenu od 7 do 17 sati promet odvija jednom trakom, naizmjeničnim propuštanjem vozila.

Radovi su aktualni i na magistralnoj cesti Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići).

Pojačan je promet putničkih vozila na ulazu u Bosnu i Hercegovinu na graničnim prijelazima: Velika Kladuša, Kostajnica,  Gradina, Gradiška, Brod, Svilaj i Orašje. Na ostalim graničnim prijelazima putnička vozila na prelazak granice, za sada, čekaju od 10 do 30 minuta.

Povodom katoličkog Božića, sutra do ponoći zabranjen je prevoz eksplozivnih materija na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

Napominjemo vozače da je na cestama u Bosni i Hercegovini obavezno posjedovanje zimske opreme.

Na kraju, svim građanima koji slave želimo sretan i blagoslovljen Božić, uz želje za sigurnu i ugodnu vožnju, priopćeno je iz BIHAMKA.

NE PROPUSTITE