Connect with us

Sport

Odigrane prve utakmice Uskrsnog turnira u okviru natjecanja po skupinama „Busovača 2013“

Sinoć su odigrane prve utakmice 20.jubilarnog Uskrsnog turnira u malom nogometu-natjecanje po skupinama.

Published

on

U prvoj utakmici skupine A, branitelj naslova od prošle godine i jedan od ovogodišnjih favorita ekipa Remi/Play je lako došla do uvjerljive pobjede nad oslabljenom ekipom Veterinarske stanice Fojnica kojoj su se na prošloj utakmici povrijedili glavni igrači. Na kraju 9:0 za Remi /Play, a može se reći da su „veterinari“dobro prošli.

Druga utakmica bila je najavljena kao gradski derbi MVPolje – Pekara Krišto, također iz skupine A. Tako je i izgledalo do 12.min. prvog poluvremena kad kod rezultata 2:2, MV Polje postiže dva brza pogotka i odlazi na odmor sa solidnom prednošću.U drugom dijelu utakmice MV Polje je zaigralo bolje, postigli su još 4 pogotka i lagano priveli utakmicu krajnjim rezultatom 8:2.

Domaćin turnira NK Busovača je svojom utakmicom iz skupine B protiv Violete otvorila turnir na kojem slove kao ekipa koja bi mogla doseći polufinale. Postigli su brza 3 pogotka u otvaranju utakmice, ali su u jednoj minuti primili dva pogotka i bar na trenutak utakmicu učinili neizvjesnom. Tada na scenu stupaju Robert Laštro i Bagarić te sjajnim golovima dovode domaćina do sigurnih 9:3.

Utakmice su igrane pred punom dvoranom koja je često aplauzom nagrađivala sjajne poteze malonogometnih majstora.

Sport

CILJ JE BERLIN: Hrvatski navijači putuju vozilima, autobusima, vlakovima – pogledajte fotogaleriju

Published

on

By

Brojni hrvatski navijači već su u petak, a neki i ranije, otputovali za Berlinu gdje će sutra od 18 sati Hrvatska na Europskom prvenstvu odigrati utakmicu protiv Španjolske.

U Berlin stižu Hrvati iz svih dijelova Njemačke, Švicarske, Austrije, Hrvatske, BiH, Kanade, SAD-a, …

Među njima su Hrvati iz Slavonskog Broda, Zadra, Novog Travnika, Viteza, Rame, Uskoplja, Mostara…

Putuju vozilima, autobusima, vlakovima.., pjevaju hrvatske pjesme i u koji god grad dođu, svi znaju koji im je cilj.

Continue Reading

Sport

Seniori Romarija pobjednici nogometnog Kupa SBK

Published

on

By

Seniorska selekcija Nogometnog kluba Romari osvojila je Kup Srednjobosanske županije, i to na kakav način! Dečki iz Viteza na Stadionu Trening centra u Zenici u finalu s visokih 2:6 nadigrali FK “Kaćuni” Busovača.

Ipak, igrači Romarija nisu dobro otvorili susret jer su Busovljaci u 6. minuti preko Adnana Sejmenovića došli do vodstva. Dečki iz Viteza su se potom brzo konsolidirali te su u 13. minuti izjednačili preko Luke Petrušića.

Kaćuni su u prvom dijelu pružili sjajan otpor, a u 39. su ponovno uspjeli doći do vodstva. Za prednost od 2:1 pogodio je ponovno Sejmenović. Ipak nogometaši Romarija nisu dopustili da na predah odu s rezultatskim zaostatkom te su u 45+1. minuti izjednačili na 2:2. Konačni rezultat prvog dijela postavio je Petar Kolenda.

U nastavku su uspjeli zaigrati znatno bolje, a potpuni preokret na 2:3 donio je Kolenda svojim drugim pogotkom u 49. minuti. Nakon toga uslijedilo je nešto mirnije razdoblje, a potom kvalitetna fizička priprema naših nogometaša izlazi na vidjelo.

U 75. minuti kapetan Dario Ivoš povećava prednost na 2:4, a isti igrač osam minuta kasnije postiže i svoj drugi pogodak za vodstvo od 2:5.

Konačnih 2:6 postavio je Adem Švago pogotkom u 90. minuti susreta.

Naši dečki stigli su do novog trofeja, a važno je istaknuti kako je trener Goran Lovrinović i u finalu pokazao hrabrost davši priliku mladim igračima koji su mu na kraju na najbolji mogući način i “zahvalili” na ukazanom povjerenju.

Bravo ekipa!

Sport

Večeras počinje Europsko nogometno prvenstvo u Njemačkoj

Published

on

By

Svečanom ceremonijom otvaranja i utakmicom između Njemačke i Škotske koja se igra na stadionu Allianz Arena u Minhenu od 21 sat, večeras će početi 17. Evropsko nogometno prvenstvo koje će trajati do 14. jula.

Na turniru će učestvovati 24 tima, a Gruzija je jedina selekcija koja će debitovati na smotri najboljih evropskih selekcija.

Sudije Irfan Peljto i Senad Ibrišimbegović bit će predstavnici Bosne i Hercegovine. Naime, Peljto se nalazi na spisku arbitara koji će biti četvrte sudije na utakmicama grupne faze Eura, a Ibrišimbegović je na spisku rezervnih pomoćnih sudija.Evropsko nogometno prvenstvo održat će se u deset gradova i na deset stadiona u Njemačkoj. Prva utakmica između Njemačke i Škotske odigrat će se 14. juna u Minhenu, a finale će se igrati 14. jula na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Ukupno će se odigrati 51 utakmica na deset lokacija, od kojih je devet već bilo u funkciji na Svjetskom prvenstvu 2006. godine. Na utakmicama se očekuje ukupno 2.7 miliona gledalaca.Također, očekuje se da će navijačke zone privući oko 12 miliona posjetitelja, a nagradni fond za Evropsko nogometno prvenstvo 2024. u Njemačkoj ostao je isti kao i na prošlom – 331 milion eura.

Format takmičenja

Dvadeset i četiri ekipe podijeljene su u šest grupa i igrat će ukupno 51 utakmicu na turniru. Pobjednici i drugoplasirani iz svake grupe proći će u nokaut fazu, kao i četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Osmina finala Evropskog prvenstva igrat će se od 29. juna do 2. jula, četvrtfinalni mečevi su 5. i 6. jula, polufinale 9. i 10. jula, a finale se igra 14. jula.Za Euro u Njemačkoj prijavljena su 622 igrača, a najviše predstavnika imat će engleski i italijanski prvak Manchester City i Inter, po 13 igrača.Svaka reprezentacija će samim plasmanom na Euro zaraditi 9.25 miliona eura, a maksimalni iznos koji evropski prvak može zaraditi ako ostvari sve pobjede u grupi je 28 miliona eura.

Prema mišljenjima nogometnih stručnjaka i analitičara, Engleska je glavni favorit za naslov prvaka. U tome ide i prilog da njihova selekcija vrijedi 1.52 milijarde eura, a “teži” od milijarde eura su i Francuzi (1.23) i Portugalci (1.05). Četvrta je Španija (965 miliona eura), a peto mjesto drže Nijemci (851).

Nije pretjerano reći da Gordi Albion na raspolaganju ima nevjerovatan broj kvalitetnih igrača, tako da su si mogli priuštiti izostanke poput Jacka Grealisha ili Harryja Maguiera.

Iza Engleza, očekuje se da glavnu riječ vode Francuzi predvođeni Kylianom Mbappeom i domaćini turnira Nijemci koji su u posljednje vrijeme značajno podigli formu i predstavljaju spoj mladosti i iskustva, te se očekuju u samoj završnici.

Krug glavnih favorita zatvaraju Portugalci s Cristianom Ronaldom, koji su perfektno odradili kvalifikacionu grupu u kojoj je bila i naša reprezentacija.

Sport

Večeras kreće EURO 2024

Published

on

By

Utakmicom Njemačka – Škotska na Alianz Areni u Minhenu večeras počinje 17. Europsko prvenstvo u nogometu. EURO 2024 u Njemačkoj gledatelji će moći pratiti u programima BHRT-a i platformi MY TV.

Svečano otvaranje večeras od 19:45 sati, a potom i uvodnu utakmicu između domaćina Njemačke i selekcije Škotske (BHT1, 20:50).

Na Europskom prvenstvu, koje se igra od 14.lipnja do 14.srpnja, nastupit će 24 reprezentacije, a titulu prvaka Europe brani Italija.

Domaćini EURO 2024 bit će  gradovi Berlin, Keln, Minhen, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Lajpcig, Gelzenkirhen, Štutgart i Dizeldorf.

Finale će se igrati 14.srpnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Nisu to neki idealni uvjeti koje generalno imaju neke druge tv kuće, ali s obzirom na ovu tešku situaciju u BHRT-u, svi uposlenici koji rade na ovom projektu su dali svoj maksimum. Pedeset jedna je utakmica na Evropskom prvenstvu, od toga samo šest neće biti u direktnom prijenosu. Različita je situacija u odnosu na Katar 2022 kada smo neke utakmice prepustili našem partneru BH Telecomu, odnosno MY TV platformi. Sada će samo biti tih šest utakmica u posljednjem kolu grupne faze koje se igraju u isto vrijeme. Uz emisije, uz goste, uz sve te utakmice, pravi festival nogometa mjesec dana na BHRT-u, dakle ne može bolja pozivnica, zaključio je Kristić, prenosi BHRT.

Sport

Raspored i satnice svih utakmica na Euru 2024

Published

on

By

Europsko prvenstvo u nogometu 2024. u Njemačkoj počinje 14. lipnja, a završava 14. srpnja.

Nokaut-faza počinje od osmine finala, gdje će se plasirati dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine te četiri najbolja trećeplasirana.

U nastavku vam donosimo raspored i satnice svih utakmica na Euru:

Skupina A

1. kolo

• 14. lipnja u 21:00: Njemačka – Škotska (München)
  • 15. lipnja u 15:00: Mađarska – Švicarska (Köln)

2. kolo

• 19. lipnja u 18:00: Njemačka – Mađarska (Stuttgart)
  • 19. lipnja u 21:00: Škotska – Švicarska (Köln)

3. kolo

• 23. lipnja u 21:00: Švicarska – Njemačka (Frankfurt)
  • 23. lipnja u 21:00: Škotska – Mađarska (Stuttgart)

Skupina B

1. kolo

• 15. lipnja u 18:00: Španjolska – Hrvatska (Berlin)
  • 15. lipnja u 21:00: Italija – Albanija (Dortmund)

2. kolo

• 19. lipnja u 15:00: Hrvatska – Albanija (Hamburg)
  • 20. lipnja u 21:00: Španjolska – Italija (Gelsenkirchen)

3. kolo

• 24. lipnja u 21:00: Hrvatska – Italija (Leipzig)
  • 24. lipnja u 21:00: Albanija – Španjolska (Düsseldorf)

Skupina C

1. kolo

• 16. lipnja u 18:00: Slovenija – Danska (Stuttgart)
  • 16. lipnja u 21:00: Srbija – Engleska (Gelsenkirchen)

2. kolo

• 20. lipnja u 15:00: Slovenija – Srbija (München)
  • 20. lipnja u 18:00: Danska – Engleska (Frankfurt)

3. kolo

• 25. lipnja u 21:00: Engleska – Slovenija (Köln)
  • 25. lipnja u 21:00: Danska – Srbija (München)

Skupina D

1. kolo

• 16. lipnja u 15:00: Poljska – Nizozemska (Hamburg)
  • 17. lipnja u 21:00: Austrija – Francuska (Düsseldorf)

2. kolo

• 21. lipnja u 18:00: Poljska – Austrija (Berlin)
  • 21. lipnja u 21:00: Nizozemska – Francuska (Leipzig)

3. kolo

• 25. lipnja u 18:00: Nizozemska – Austrija (Berlin)
  • 25. lipnja u 18:00: Francuska – Poljska (Dortmund)

Skupina E

1. kolo

• 17. lipnja u 15:00: Rumunjska – Ukrajina (München)
  • 17. lipnja u 18:00: Belgija – Slovačka (Frankfurt)

2. kolo

• 21. lipnja u 15:00: Slovačka – Ukrajina (Düsseldorf)
  • 22. lipnja u 21:00: Belgija – Rumunjska (Köln)

3. kolo

• 26. lipnja u 18:00: Slovačka – Rumunjska (Frankfurt)
  • 26. lipnja u 18:00: Ukrajina – Belgija (Stuttgart)

Skupina F

1. kolo

• 18. lipnja u 18:00: Turska – Gruzija (Dortmund)
  • 18. lipnja u 21:00: Portugal – Češka (Leipzig)

2. kolo

• 22. lipnja u 15:00: Gruzija – Češka (Hamburg)
  • 22. lipnja u 18:00: Turska – Portugal (Dortmund)

3. kolo

• 26. lipnja u 21:00: Gruzija – Portugal (Gelsenkirchen)
  • 26. lipnja u 21:00: Češka – Turska (Hamburg)

Osmina finala

• 29. lipnja u 21.00: 1A – 2C (Dortmund)
  • 29. lipnja u 18.00: 2A – 2B (Berlin)
  • 30. lipnja u 21.00: 1B – 3A/D/E/F (Köln)
  • 30. lipnja u 18.00: 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen)
  • 1. srpnja u 21.00: 1F – 3A/B/C (Frankfurt)
  • 1. srpnja u 18.00: 2D – 2E (Düsseldorf)
  • 2. srpnja u 18.00: 1E – 3A/B/C/D (München)
  • 2. srpnja u 21.00: 1D – 2F (Leipzig)

Četvrtfinale

• 5. srpnja u 18.00: pobjednik 1. i 3. osmine finala (Stuttgart)
  • 5. srpnja u 21.00: pobjednik 5. i 6. osmine finala (Hamburg)
  • 6. srpnja u 18.00: pobjednik 4. i 2. osmine finala (Düsseldorf)
  • 6. srpnja u 21.00: pobjednik 7. i 8. osmine finala (Berlin)

Polufinale

• 9. srpnja u 21.00: pobjednik 1. i 2. četvrtfinala (München)
  • 10. srpnja u 21.00: pobjednik 3. i 4. četvrtfinala (Dortmund)

By

FK Sarajevo nije dugo čekao nakon odlaska Simona Rožmana da imenuje novog trenera. Na Koševo je stigao bivši igrač ovog tima, Zoran Zekić.

Sarajevo je ovu informaciju potvrdilo na svojim službenim stranicama.

“Upravni odbor FK Sarajevo je na večerašnjoj sjednici imenovao gospodina Zorana Zekića za trenera, a on dolazi u klub zajedno sa svojim stručnim stožerom.

Zekić je kao trener vodio timove u Hrvatskoj, Mađarskoj, Albaniji i Moldaviji, upravljajući s više od 350 ligaških i europskih utakmica. Kao bivši igrač FK Sarajevo, Zoran dobro poznaje očekivanja kluba.”

Sport

Idete na EURO u Njemačku?! Pročitajte kompletan vodič za navijače

Published

on

By

Putovanje na veliki turnir san je mnogih nogometnih navijača. Ali za europske navijače, to nije bilo tako lako posljednjih godina. Naime Svjetsko nogometno prvenstvo posljednji je put održano u zapadnoj Europi 2006. godine, a prije dvije godine bilo je u Qataru koji je za prosječnog gledatelja bio poprilično skup. Stoga je za mnoge puno realnija opcija Euro 2024 koji se s nestrpljenjem očekuje.

Njega otvara ovogodišnji domaćin – Njemačka, koja igra sa Škotskom u Münchenu 14. lipnja, a odmah dan kasnije, u subotu Hrvatska i Španjolska igraju na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Za sve one koji žele uživo navijati za Vatrene pripremili smo vodič s najvažnijim informacijama – koliko je potrebno izdvojiti za hranu, kakav je javni prijevoz, gdje su fan zone pišu Sportske novosti.

Kretanje po gradu

Nijemci su se detaljno pripremili za Euro, pa je tako prijevoz za navijače precizno isplaniran i uvedene posebne linije samo za navijače. Prva utakmica na kojoj igra Hrvatska održava se na Olimpijskom stadionu u Berlinu s početkom u 18 sati, a put do njega je prilično jednostavan i najbolje je koristiti javni prijevoz.

Podzemna željeznica ili U-Bahn prometuje na liniji U2, dok vlakovi ili S-Bahn voze na linijama S3 ili S9. Posebni vlakovi oznake S5 također će prometovati tijekom EURO-a i voziti za Olimpijski stadion, ali se ipak savjetuje da se pomno prate obavijesti na platformi gdje točno završava koja linija vlaka.

U srijedu, 19. lipnja od 15 sati protivnik Vatrenima bit će Albanija. Mjesto radnje je Hamburg, odnosno tamošnji Volksparkstadion. Do njega je isto tako prilično lako stići javnim prijevozom, što je i najbolja opcija jer za vrijeme utakmica neće biti parkirnih mjesta za automobile. Preporučuje se da za ulaze C i D uzmete S-Bahn vlak do stanice Othmarschen, a cijelo putovanje traje 45 minuta.

Za ulaze A, B, E i F vozi S-Bahn vlak do stanice Stellingen i taj će put ukupno trajati 35 minuta. Svi vlakovi kreću s glavne željezničke stanice u Hamburgu.

U ponedjeljak 24. lipnja od 21. sat Hrvatska će se sučeliti s Italijom na Red Bull Areni u Leipzigu. Stadion u Leipzigu lako je dostupan javnim prijevozom, stiže se tramvajem, a na dane igranja utakmica tramvajske rute bit će prilagođene kako bi se što lakše stizalo i odlazilo. Potražite tramvajske linije 54 i 56, kao i brojeve 3, 7 i 15 koje povezuju glavni željeznički kolodvor do stadiona.

Njemačka je imala širok izbor stadiona koji su zadovoljili minimalni zahtjev UEFA-e za kapacitet od 30.000 sjedećih mjesta za utakmice Europskog prvenstva. Gradovi domaćini su osim Berlina i Leipzig, Köln, München, Frankfurt na Majni, Dortmund, Hannover, Hamburg, Düsseldorf, Nürnberg, Stuttgart i Gelsenkirchen.

Niz pogodnosti za navijače

Ako na EURO 2024 planirate putovati automobilom, važno je znati da za razliku od Hrvatske, na njemačkim autocestama nema naplatnih kućica. Isto tako, na autoputu nema ograničenja brzine, no ako “povučete” malo jače na okolnim putevima, mogli biste skupo proći. Maksimalna dozvoljena brzina unutar granica grada je do 10 km/h, a kazna za nepoštivanje ograničenja je od 30 eura, izvan granica grada 20 eura.

No, ako prekoračite brzinu za više od 70 km/h, kazna u urbanim područjima ide i do 800 eura. Benzin je također skuplji u Njemačkoj, nego u Hrvatskoj. Litra benzina je 1,76 dura, a dizela 1,63 eura. Što se tiče iznajmljivanja automobila, cijena je obično oko 25 eura dnevno, dok je putovanje vlakom lako dostupno.

Vlasnici ulaznica za Euro 2024. imaju niz pogodnosti u vezi s putovanjem, uključujući 36-satnu putnu kartu za javni prijevoz. Navijačima s ulaznicama 3. lipnja dodijeljena je navijačka propusnica koja im omogućuje besplatno putovanje vlakovima unutar gradova domaćina i na sporijim vlakovima unutar regije. Važno je napomenuti da ova propusnica ne uključuje IC (InterCity), ICE (InterCity Express) ili EC (EuroCity) vlakove. Ovi vlakovi će pružati usluge na duže relacije između gradova, što će zahtijevati od navijača kupovinu DB Ticket Euro 2024.
UEFA preporučuje da navijači planiraju svoje putovanje na DB web stranici ili DB Navigator App web stranici kako bi vidjeli koji je najisplativiji način putovanja po gradu tijekom turnira. Karta vrijedi od šest ujutro na dan utakmice do 18 sati sljedećeg dana.

Fan zone

Nisu na žalost svi bili sretnici i uspjeli kupiti karte na vrijeme, pa je stoga za njih predviđeno niz fan zona gdje se mogu gledati utakmice. Odlična vijest je da će na svima njima biti besplatan ulaz i to već od ranih popodnevnih sati pa do kasno u noć.

Neki od fan parkova koje su Nijemci već pripremili nalaze se u Berlinu, Stuttgartu, Cologneu, Frankfurtu Hamburgu, Dortmundu, Düsseldorfu i Leipzigu. Tako će se primjerice u prijestolnici – Berlinu – nalaziti dvije fan zone na dvije odvojene lokacije. Prva, povijesna Brandenburška vrata, pretvorit će obližnji prostor u golemo nogometno igralište s “najvećim golom na svijetu”, a u danima bez utakmica, tijekom ljetnih večeri emitirat će se filmovi na velikom platnu.

Službena zona navijača UEFA-e, bit će međutim, smještena na Platz der Republik, ispred zgrade Reichstaga. Ona će biti otvorena svakodnevno i prikazivati sve utakmice turnira sve 24 reprezentacije.
Jedna od bitnih stavki za navijače je koliko će u prosjeku potrošiti na piće i hranu tijekom EURO-a. Dok je pivo tijekom Svjetskog prvenstva u Qataru bilo poprilično skupo, u Njemačkoj će veliko pivo marke Bitburger Pils na stadionima i fan zonama koštati pet eura. No, UEFA želi ograničiti konzumaciju alkohola, stoga postoje restrikcije. Trenutačno pravilo kaže da će navijači moći kupiti najviše dva piva u isto vrijeme kada su u barovima na stadionu, a moraju ih popiti prije no što stignu na svoja mjesta. To je protiv trenutnih pravila na većini njemačkih nogometnih stadiona, gdje navijači mogu piti i dok su na svojim sjedalima.

Iako će to neke od navijača naljutiti, pravila se moraju poštivati, jer ona su tu kako bi se svi dobro zabavili i bez incidenata srčano navijali za Vatrene!

Sport

Travnik u finišu utakmice slomio otpor Brotnja, odluka pada u Čitluku

Published

on

By

U prvoj utakmici baraža za ulazak u Prvu ligu FBiH, Travnik je na Piroti ugostio bivšeg prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu Brotnja iz Čitluka. Na kraju utakmice konačan rezultat je bio 1:0 za domaćine.

Početak utakmice potpuno pripada domaćinima koji su bili puno bolji rival na terenu. Prva prilika u 11. minuti šuitrao je Čatić, zatim u 16. minuti golman Džidić zaustavlja pokušaj Fazlića. To je bila samo prva od brojnih intervencija golmana Džidića koji je Brotnjo držao u životu nevjerovatnim izvedbama.U 20. minuti Džidić ponovo zaustavlja domaćine, a isto čini i u 26. minuti nakon udarca Mehića.

Partiju za pamćenje Džidić kruniše i odbranjenim penalom u 39. minuti kada je zaustavio šut Obradovića. Na odmor se odlazi sa 0:0.

Na startu drugog poluvremena dvije velike prilike za Vezire. U 46. minuti Mehić pogađa stativu, a dvije minute kasnije Fazlić putira pored gola.

U 58. minuti Čatić ponovo u situaciji jedan na jedan sa golamnom Džidićem koji i ovaj put postaje heroj Čitlučana. Travničanima lopta nije jednostavno htjela u mrežu, a u 69. minuti Vujica je imao novu odličnu priliku, odbrana Brotnja je to blokirala.

Ipak u 76. minuti odahnuli su na Piroti, Žuljević je zatresao mrežu gostiju i to je bilo 1:0 za Travnik što se na kraju ispostavilo kao i konačan rezultat utakmice.

Revanš utakmica je an rasporedu u Čitluku u subotu 15. lipnja također od 17:30.

Baraž za ulazak u Prvu ligu FBiH, prva utakmica:

NK Travnik – HNK Brtonjo 1:0 (Žuljević 76′)

NK TRAVNIK: Mujezinović, Smajić, Obradović, Fazlić, Čatić, Žuljević, Mehić, Bajo, Vujica, Rosić, Džinović.

HNK BROTNJO: Džidić V., Džidić P., Soldo, Milićević M., Milićević P., Ćorić, Ereiz, Juričić, Ljubić, Babić, Prskalo.

/sportsport.ba./

Sport

BOMBA S POLJUDA: Gennaro Gattuso je novi trener Hajduka

Published

on

By

GENNARO GATTUSO (46) je novi trener Hajduka. “HNK Hajduk s posebnim zadovoljstvom danas može potvrditi kako će našu prvu momčad u novoj sezoni voditi legendarni Gennaro Gattuso! S Bijelima je potpisao ugovor do ljeta 2026. godine, a u Split stiže sljedećeg tjedna, na početku priprema prve momčadi, kada ćemo ga i službeno predstaviti na Poljudu”, objavio je splitski klub.

Podsjetimo, Hajduk je tražio novog trenera otkako je Mislav Karoglan u proljetnom dijelu prošle sezone dobio otkaz nakon krize, koja je dovela do sezone bez ijednog trofeja. Jure Ivanković bio je privremeno rješenje, a potom se u medijima špekuliralo s brojnim imenima. Posljednje je bilo ono Ivana Jurića, čiji je dolazak propao u posljednji trenutak jer je trener navodno promijenio mišljenje i odustao od preuzimanja kluba iz rodnog grada.

Gattuso je vodio Marseille, Valenciju, Napoli, Milan…

“Kao trener posljednji angažman imao je vodeći francuskog velikana Olympique Marseille s čije klupe je otišao u veljači ove godine. U Španjolskoj je prethodno vodio Valenciju, a prije toga Fiorentinu, Napoli i Milan gdje je tada kao igrača vodio našeg sportskog direktora Nikolu Kalinića. Na samom početku trenerske karijere nakon epizode u Švicarskoj bio je šef stručnog stožera Palerma, zatim grčke OFI Crete te talijanske Pise.

SuperSport HNL bit će sedma po redu liga u kojoj obnašati funkciju glavnog trenera, a Hajduk njegov deveti klub. Sredine i klubovi u kojima je do sada radio poznate su kao iznimno zahtjevne, međutim do sada je u svojoj nogometnoj i trenerskoj karijeri dokazao kako je iznimno otporan na visoki pritisak i očekivanja kojima je bio izložen.

S Napolijem je 2020. godine osvojio kup Italije u finalu protiv Juventusa te na taj način okončao dugogodišnji trofejni post velikana iz Napulja”, stoji u priopćenju Hajduka.

Gattuso je osvojio dvije Lige prvaka i Svjetsko prvenstvo s Italijom

Gattuso je bio sjajan vezni igrač koji je tijekom igračke karijere nastupao za Perugiu, Rangers, Salernitanu, Milan i švicarski Sion. Najveći dio, odnosno od 1999. do 2012., nastupao je za Milan, s kojim je, među ostalim, osvojio dvije Lige prvaka, dvaput bio prvak Serie A te uzeo UEFA-in superkup, talijanski superkup i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Također, bio je svjetski prvak s Italijom 2006. godine, a bogatu karijeru završio je 2013. godine. “Zbog svog stila igre, borbenosti, beskompromisnosti i izraženog pobjedničkog mentaliteta postao je ikonska figura svjetskog nogometa”, navode iz Hajduka.

Najnovije vijesti

Društvo7 sati ago

Svečanom sjednicom obilježen Dan općine Novi Travnik

Novi Travnik danas slavi svoj 75. rođendan! Povodom obilježavanja Dana općine, danas su položeni vijenci ispred spomen obilježja poginulim braniteljima...

Sport9 sati ago

Brojni hrvatski navijači već su u petak, a neki i ranije, otputovali za Berlinu gdje će sutra od 18 sati...

Društvo14 sati ago

Danas je Svjetski dan darivatelja krvi

Dragi darivatelji krvi,Danas slavimo vas, heroje bez plašta, koji svojim nesebičnim činom darivanja krvi spašavate živote i širite nadu. Vaša...

BiH15 sati ago

U Širokom Brijegu proglašeno stanje prirodne nesreće nakon nevremena

Na prijedlog Štaba civilne zaštite gradonačelnik Širokog Brijeg donio je Odluku o proglašenju stanja prirodne nesreće u ovom gradu, a...

Društvo16 sati ago

PROSLAVA BLAGDANA SV. ANTE PADOVANSKOG U WIESBADENU: Fra Janko Ćuro poručio: Praznim još nitko nije uspio ispuniti prazninu

U četvrtak, 13. lipnja, u Hrvatskoj katoličkoj župi Wiesbaden, koju vodi fra Kristijan Montina, svečano je proslavljen blagdan sv. Antuna...

Sport16 sati ago

Seniorska selekcija Nogometnog kluba Romari osvojila je Kup Srednjobosanske županije, i to na kakav način! Dečki iz Viteza na Stadionu...

BiH17 sati ago

Binas Bugojno radnicima danas uplaćuje 2520 KM, jednokratno

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je na prijedlog Ministarstva finansija donijela uredbu kojom se uređuje pravo na isplatu pomoći od...

Sport20 sati ago

Svečanom ceremonijom otvaranja i utakmicom između Njemačke i Škotske koja se igra na stadionu Allianz Arena u Minhenu od 21...