Ni Dirk ni Petrović: Jordan o najboljem Europljaninu u košarci

Najbolji košarkaš u povijesti, Michael Jordan, boravio je jučer u Parizu gdje je prisustvovao utakmici NBA lige između Milwaukeeja i Charlottea, kluba koji je u njegovom vlasništvu.

Jordan se u glavni grad Francuske vratio nakon 23 godine kada je kao najveća zvijezda Bullsa igrao na McDonald’s Cupu.

Tim povodom Jordan je na konferenciji za medije odgovarao na brojna pitanja novinara, a jedno od njih ticalo se najboljeg Europljanina u povijesti.

Iako mnogi smatraju da je Dirk Nowitzki najbolji Europljanin, a neki tu titulu dodjeljuju Draženu Petroviću ili Arvydasu Sabonisu, Jordan ima drukčije mišljenje.

“Za mene je, bez dileme, Toni Kukoč broj jedan. Odlični su bili i Dražen Petrović i Arvydas Sabonis”, rekao je Jordan.

Kukoč je bio saigrač Jordanu od 1995. do 1998. godine i zajedno su s Bullsima osvojili tri titule prvaka NBA lige.

Klix.ba

 

NE PROPUSTITE