Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Tottenham Hotspur - St James' Park, Newcastle, Britain - April 23, 2023 Newcastle United's Alexander Isak scores their fourth goal REUTERS/Scott Heppell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Newcastle razbio Tottenham i nastavlja svoju bajku

U dva nedeljna meča 32. kola Premijer lige Newcastle je veoma ubjedljivo nadigrao Tottenham, a ubjedljiv trijumf upisao je i West Ham na gostovanju Bournemouthu.Za samo 19 minuta u prvom poluvremenu, od 2. do 21. minuta Newcastle je postigao pet golova.

Počelo je tako što je Hugo Lloris odbranio udarac Joelintona u drugom minutu, ali je uspio samo da odbije loptu na koju je sjajno natrčao Jacob Murphy i poslao je u desne rašlje za 1:0.

Poslije toga su se golovi za ekipu  nizali kao na traci. Fabian Schar je u šestom minutu poslao dobar centaršut u kazneni prostor, a Joelinton ovoga puta matira Llorisa.Tri minuta kasnije, Murphy je ponovo prvi na odbijenoj lopti i ponovo je šalje u mrežu. U 19. minutu u strijelce se upisao i Alexander Isak koji postiže i peti gol za Newcastle samo dva minuta kasnije.

Na poluvremenu je Cristijan Stellini zamijenio Llorisa i uveo Forstera, a Harry Kane je u 49. minutu smanjio zaostatak svog ima na 1:5 nakon dobrog solo prodora. Nije ni promjena golmana pomogla Pijevcima, Callum Wilson je postigao šesti gol za domaće samo minut nakon što je ušao u igru umesto Isaka.

NE PROPUSTITE