Izdan nalog za uhićenje Donalda Trumpa

Iran je izdao nalog za uhićenje predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trumpa i još 30 osoba zbog sumnje da su umiješani u napad na iranskog generala Qassem Soleimaniu Bagdadu, prenosi B92.

Ovo je izjavio tužitelj u Teheranu Ali Alqasimehr. On tvrdi da je Trump bio umiješan u napad od 3. siječna u kojem je ubijen general Soleimaniu te da se američki predsjednik suočava s “optužbama za ubojstvo i terorizam”. Alkasimer je naglasio da će Iran tražiti procesuiranje Trumpa i nakon završetka njegovog mandata.

Tužitelj je naveo da je Iran tražio da se za Trumpa i ostale stavi “crveno obavještenje”, odnosno obavijest najvišeg nivoa koju izdaje međunarodna policijska organizacija Interpol, pod kojom se traži lokacija i uhićenje imenovane osobe.

NE PROPUSTITE