Busovača proživljava jednu od najvećih kriza u svojoj velikoj povijesti dugoj 650. godina. Naime unatoč nepotrebnom sukobu oko proslave ove velike obljetnice i održavanja svečane sjednice općinskog vijeća, ostaje činjenica kako stanovnici Busovače još uvijek NEMAJU PITKU VODU.
Činjenica kako PITKE VODE NEMA 45 dana je sama od sebe skandalozna i u svakoj normalnoj civiliziranoj državi dogodile bi se ostavke i tužbe, a pozivalo bi se i na političku odgovornost no u ovome gradu u Središnjoj Bosni vlada šutnja.
Umjesto kontinuiranog razgovora oko ovog problema, političari su se odlučili na šutnju i ignoriranje problema. Ovakav odnos prema svim stanovnicima je naprosto sramotan, a pričati o bilo čemu u ovom trenutku osim o ovome problemu je samo “bacanje prašine u oči”.
Grad bez vode u srcu Europe u 21. stoljeću je kao neki SF film i definitivno nije jasno zbog čega uprava JKP Komunalac Busovača šuti. Naime još više boli činjenica kako su u ovom poduzeću odlučili se šutjeti i od trenutka završetka tematske sjednice nisu objavili ni jednu informaciju o ovome problemu što još jednom pokazuje njihovo neodgovorno ponašanje.
Sumnje u poluprivatne interesne veze s razlogom su opravdane jer kako drugačije objasniti ovakvo ponašanje i politike i uprave komunalnog poduzeća.
No, ogorčenje i nezadovoljstvo je itekako opipljivo kod svih stanovnika i definitivno je bilo izraženo u mnogobrojnim porukama koje dobivamo ovih dana. Uglavnom se pokušava doći do informacije koja se očito krije iako su u ovom poduzeću itekako i Zakonski obvezni obavijestiti stanovnike o onome što se događa.
Pojavile su se mnoge informacije o tome kako se štedjelo na kloru do toga kako uopće ne postoje filteri u glavnoj cijevi i to su informacije koje uglavnom dolaze od samih stanovnika ovoga grada. Službene i potvrđene informacije nema i sve je u dozi špekulacije, a ljudi i dalje kupuju pitku vodu.
Od mnogih zaključaka na tematskoj sjednici jedan je i to da će nova tematska sjednica biti održana za 2 mjeseca i to se bliži. Sve osim ozbiljnih i konkretnih Odluka općinskog vijeća bila bi još jedna ružna poruka kako nikog ne zanimaju stanovnici nego samo način kako da se medijski opravda ovakva kriza.
U svakom slučaju pokušat ćemo putem službenih kanala doći do trenutnih informacija i ako ništa pružiti stanovnicima službenu informaciju o tome što se događa s pitkom vodom, istom onom za koju su u JKP komunalac Busovača rekli da nema šanse da bude neispravna za piće, a kao što vidimo već 45 dana demantiraju sami sebe.
AUTOR: BB / centralna.ba


