Bili su u braku 50 godina, umrli od korone držeći se za ruke

Par u braku preko 50 godina umro je od koronavirusa u razmaku od nekoliko minuta držeći se za ruke. Johnny Lee Peoples (67) i njegova supruga Cathy “Darlene” Peoples (65) počeli su osjećati simptome početkom kolovoza, a preminuli su početkom rujna.

–Mama i tata živjeli su ruku pod ruku 50 godina, umrli su ruku pod ruku, sada šetaju nebom ruku pod ruku – rekao je njihov sin Shane Peoples za CNN.

 

–Poruka koju bi naša obitelj željela prenijeti je da je Covid stvaran. To nije podvala ili šala. Naši su roditelji poduzeli mjere preventive, ali su se ipak zarazili.

Par je primljen u bolnicu istog dana kada su osjetili simptome.

Johnny je služio u američkoj vojsci više od 17 godina, a prije nekoliko godina povukao se iz Odjela za popravne kazne Sjeverne Karoline. Darlene je radila kod obiteljskih liječnika Rowan gdje je bila zaposlena u LabCorpu i trebala je otići u mirovinu 1. rujna, dan prije nego što su ona i suprug umrli.

Darlene je imala temperaturu 1. kolovoza i toga tjedna je imala test na koronavirus. Shane je rekla da je 10. kolovoza imala negativan test, za koji obitelj vjeruje da je lažno negativan jer je kasnije bila pozitivna u bolnici.

NE PROPUSTITE