Sindikalna podružnica poduzeća namjenske industrije “Binas” iz Bugojna 28. rujna organizirat će odlazak svojih članova u Sarajevo na mirne proteste pred zgradom Vlade Federacije BiH. Razlog odlaska u Sarajevo je kašnjenje uplate druge rate kreditnih sredstava, kojom bi radnicima bila isplaćena jedna plata i topli obrok.
Kredit je odobren na osnovu poslova koji su u fazi realizacije, a iz prve tranše kredita radnicima je isplaćena jedna plata i tri topla obroka.
Uz ova primanja, uposlenima “Binasa” u posljednjih 12 mjeseci isplaćene su još dvije plate.
Članovi Sindikalne podružnice “Binasa” tražit će u Sarajevu da se sastanu s federalnim premijerom Nerminom Nikšićem i resornim ministrom Erdalom Trhuljom, radi iznalaženja rješenja za rješenje trenutne situacije u ovom poduzeću. (Fena)


