Planina Vlašić i ovog je vikenda bila mjesto molitve, zajedništva i tradicije. Na lokalitetu Galica, na 1.550 metara nadmorske visine, uz zavjetnu kapelicu tradicionalno je proslavljena sveta misa u čast Gospe Snježne.
Ovo već tradicionalno okupljanje, koje se održava prve nedjelje u kolovozu, ponovno je na jedno od najljepših uzvišenja Vlašića privuklo veliki broj vjernika, hodočasnika i planinara iz svih krajeva Središnje Bosne, ali i šire.
Tradicija koja spaja molitvu i prirodu
Prekrasan ljetni dan i jedinstven ambijent Vlašića pružili su savršenu podlogu za svečano misno slavlje. Okupljeni vjernici došli su uputiti svoje molitve i zahvale Gospi Snježnoj, tražeći zagovor i blagoslov za svoje obitelji i domove.
Blagdan Gospe Snježne na Galici već godinama predstavlja poseban spoj duhovnosti i ljubavi prema prirodi, okupljajući generacije koje čuvaju ovu vrijednu tradiciju.
Nakon euharistijskog slavlja, ugodno druženje nastavljeno je uz razgovor, pjesmu i planinarske priče, po čemu je ovo okupljanje na Galici nadaleko poznato.
Proslava Gospe Snježne još je jednom potvrdila koliko je Galica važno duhovno i susretišno središte za sve zaljubljenike u Vlašić i njegove prirodne i duhovne ljepote.
Foto/ Travnicki vjesnik








