Zbog velikog požara na odlagalištu otpada kod Mostara, koji je zahvatio i službene prostorije te odlagalište guma, ozbiljno je ugrožena kvaliteta zraka pa su gradske službe izdale upozorenje građanima i preporučile im da izbjegavaju boravak na otvorenome.
Iz Grada Mostara upozorili su da na deponiji gore materijali u dubljim slojevima, pa se gusti dim s nezdravim česticama širi prema naseljima.
Građanima se preporučuje da ne izlaze ako ne moraju, da izbjegavaju sve aktivnosti na otvorenom u široj okolici deponije te da zatvore prozore i vrata na kućama i stanovima. Poseban oprez preporučen je tijekom noći i ujutro, kada se dim zbog vremenskih prilika spušta bliže tlu.
Građanima u blizini deponije preporučeno je i da ne koriste vodu iz otvorenih bunara i izvora dok nadležne sanitarne i epidemiološke službe ne potvrde da je sigurna za uporabu.


