Župu Turbe pohodili misionari vlč.Ivan Kljunić i sestra Edita iz Argentine

Misionari iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske došli su u posjet našoj Vrhbosanskoj nadbiskupiji kod domaćina msgr. Tome Vukšića, nadbiskupa.
Prema današnjem programu raspoređeni su u Travnički dekanat po župama. Župu Turbe pohodili vlč. Ivan Kljunić, svećenik Varaždinske biskupije i č.s. Edita Lukić na službi u Argentini, u Buenos Airesu. Propovjednik nas je ohrabrio u svojoj homiliji govoreći o Isusu patniku koji nam kazuje: “Ne bojte se”, naglašavajući kako taj poziv čujemo 53 puta u Novom zavjetu. Zahvalio je ali i potaknuo pomagati misije.
Sestra Edita nam je opisala kako se život odvija u Argentini, gdje njena zajednica sestara Milosrdnica posvećuje svoje vrijeme za služenje u bolnicama i školama. Sestra se zahvalila za materijalnu pomoć, ali još više za duhovnu pomoć i molitve.
Kao župna zajednica sretni smo današnjim događajem zahvaljujući dragome Bogu, Gospi i sv. Josipu na lijepom slavlju koje je uljepšao lijepi broj vjernika i župni zbor svojim pjevanjem.