Warriorsi nakon velikog preokreta poveli 2-0 protiv Blazersa

5
Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oaklandu u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije NBA play-offa ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 114:111 i tako poveli 2-0 .
Iako su Blazersi tokom prvog poluvremena imali 17 poena prednosti, zatim +16 na početku treće četvrtine i osam poena više na četiri minute do kraja, Warriorsi su sve izdržali i spriječili break gostiju.
Damian Lillard je u posljednjem napadu igrao jedan na jedan želeći pucati trojku za produžetak, ali mu je oduzeta živa lopta pa su ostali bez pobjede uprkos čak 18 pogođenih trojki iz 39 pokušaja.Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Stephen Curry s 37 poena te po osam skokova i asistencija, doduše uz šest izgubljenih lopti, a Klay Thompson je dodao 24 poena.

Na drugoj strani je najzapaženiji bio Lillard s 23 poena, pet skokova i deset asistencija, ali je ponovo bio zaustavljen u finišu meča.

Treća utakmica između Warriorsa i Blazersa igra se u Portlandu, a na rasporedu je sa subote na nedjelju u 3:00 sata.