Velež i Borac upisali gostujuće pobjede

20
Ekipa Veleža ostvarila je veliku pobjedu u meču 18. kola Premijer lige BiH protiv Radnika u Bijeljini rezultatom 1:0, a tri ogromna boda u borbi za sami vrh tabele osvojio je i Borac koji je nakon preokreta pobijedio Čelik u Zenici rezultatom 2:1.
Velež je do pobjede stigao zahvaljujući pogotku Vehabovića u 41. minuti. Ćosić je sjajno probio po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Vehabovića, a ovaj preciznim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže Bilobrka i dovodi svoj tim u vodstvo.

Radnik je u drugom poluvremenu kroz posjed lopte pokušavao doći do gola Rođenih i stići makar do poravnanja, ali u tom nisu uspjeli i na kraju su gosti iz Mostara osvojilli velika tri boda. Domaćem timu nije pomogao ni crveni karton Osmića u 82. minuti jer se Velež i s igračem manje odlično branio od napada Radnika.

Borac je u Zenici stigao do velike pobjede protiv Čelika rezultatom 2:1 kojom je izbio na treće mjesto Premijer lige BiH sa samo tri boda manje od prvoplasiranih Željezničara i Sarajeva.

Crno-crveni su u vodstvo stigli u 44. minuti kada je Dedić pogodio za 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a Borac je do preokreta i velika tri boda stigao u finišu meča.

Prvo je Jakupović u 84. minuti pogodio za 1:1, a kada su svi očekivali da će meč biti završen podjelom bodova, Vujaklija koristi nesmotrenost odbrane Čelika i postiže gol za velika tri boda Borca.