Tuzla City nakon preokreta do velikog slavlja na Pecari

37
Večeras se na širokobriješkom stadionu Pecara odigrala utakmica 8. kola BH Telecom Premijer lige u kojoj su snage odmjerili domaći NK Široki Brijeg i Tuzla City. Tuzlaci su uspjeli slaviti s 1:3 i ostati u samom vrhu premijerligaške ljestvice, iako start meča nije sugerirao takvo što.

Početak utakmice obilježio je živ i aktivan nogomet, posebno od strane domaćina koji je odmah u 2. minuti susreta priprijetio šutom Bagarića koji je blokirala obrana gostiju. Nešto kasnije uzvratio je Crnkić koji šutira u dobro postavljenog Zlomislića.
Period dobre igre na otvaranju Široki je brzo krunisao pogotkom. Nakon sjajne akcije domaćih Mateo Marić u 12. minuti ostaje potpuno sam u 16-ercu gostiju i neometano matira Fejzića.

I nakon gola Široki nastavlja s pritiskom a Kovačić u 17. minuti glavom šutira kraj gola. Već dvije minute kasnije Bagarić nakon odlične kontre Širokog izlazi sam ispred Fejzića no vratar Tuzle sjajno reagira i skida zicer napadaču domaćih. Na odbijenu loptu natrčao je Ćorić ali je šutirao kraj gola. Tada je igra poprimila nešto mirnije konture a gosti su se pribrali i počeli prijetiti nakon prekida. U 27. minuti Kojić glavom šutira malo kraj gola Zlomislića. U 31. Nukić također nakon kornera šutira sjajno ali Zlomislić sjajno brani.
Već tada se vidjelo da su se gosti oslobodili početnog pritiska Širokog i prenijeli su loptu na polovicu domaćih. Ipak, sljedeća šansa pripada Širokom a Marić je šutirao tik kraj desne stative Fejzića.

U 39. nakon gužve u kaznenom prostoru Širokog netko od domaćih obrambenih nogometaša igra rukom i sudac Peljto pokazuje na bijelu točku a siguran izvođač penala za Tuzlu je Vojo Ubiparip te se na veliki odmor otišlo s 1:1.
Početak drugog poluvremena donosi opreznu igru oba tima ali vrlo brzo slijedi šok za Široki. Tuzla City izvodi sjajan kontranapad a Nukić krasnim centaršutom u glavu pogađa Huseinovića koji neometano matira nemoćnog Zlomislića.

Grogirani Širokobriježani nisu stigli da se oporave od šoka te opet skoro bivaju kažnjeni. Nukić je izborio korner i zatim ubacio dobru loptu u kazneni prostor Širokog. Obrana Plavih loše reagira te na loptu nalijeće Vojo Ubiparip koji zakucava loptu u mrežu za prednost Tuzlaka od 3:1.
Uslijedilo je tada veliko negodovanje publike koja je počela sa skandiranjem “Uprava odlazi” i Šiliću odlazi” što su bile riječi upućene sportskom direktoru kluba i bivšoj igračkoj legendi kluba Daliboru Šiliću. U teren je uletjelo i nekoliko baklji pa je utakmica prekinuta dok se situacija nije smirila. Nije nastavak utakmice donio ništa dobro za Širokobriježane koje je treći gol potpuno demoralizirao. Tuzlaci su preuzeli kontrolu nad igrom. Široki je pokušavao nešto promijeniti no svi napadi bili su uglavnom bezopasni po Fejzića sve do 83. minute kad Knežević sjajnim pasom pronalazi Stipu Jurića koji s 3 metra šutira u večeras sjajnog Fejzića koji po drugi put spašava svoj tim od “mrtve šanse” za gol.

Na kraju se ništa nije promijenilo, Široki je opet razočarao svoje navijače a Tuzla City ostala u samom vrhu prvenstvene ljestvice.