Toronto novi prvak NBA lige

13

Košarkaši Toronto Raptorsa osvojili su prvi naslov prvaka NBA lige pobijedivši u šestoj utakmici finala u Oaklandu branitelje naslova Golden State Warriorse 114:110 čime su finalnu seriju završili s 4-2 u pobjedama.

Naslov Toronta prvi je trofej pobjednika NBA lige neke kanadske, odnosno neameričke momčadi.

Najzaslužniji za pobjedu Raptorsa sa po 26 koševa bili su Kyle Lowry (uz deste asistencija) i Pascal Siakam (deset skokova) te MVP finala Kawhi Leonard koji je postigao 22 koša. Fred VanVleet također je zabio 22 koša, uz tri trice u posljednjoj četvrtini.

Nakon što su zbog teške ozljede na prošloj utakmici ostali bez Kevina Duranta, Golden State Warriorsima se u trećoj četvrtini ozlijedio i dotad najbolji igrač Klay Thompson, što je vjerojatno bio ključni trenutak susreta.

Dvije minute prije kraja treće dionice Thompson je ozlijedio koljeno nezgodno doskočivši nakon prekršaja Dannyja Greena. Thompson je nakratko napustio teren, no vratio se upisavši dva slobodna bacanja. Htio je nastaviti igru, no liječnici su mu savjetovali suprotno, te je otišao u svlačionicu i više se nije vraćao na parket. Susret je završio s 30 koševa u 32 minute igre.

Draymond Green je postigao “triple-double” za domaćine upisavši 11 koševa, 19 skokova i 13 asistencija, Andre Iguodala je dodao 22, a Stephen Curry 21.