Slovačka u gostima savladala Mađarsku

13

U susretu skupine E kvalifikacija za EURO 2020., u kojoj se natječe i Hrvatska, Slovačka je kao gost u Budimpešti svladala Mađarsku sa 2-1 (1-0).

Pogotke za Slovake postigli su Mak (40) i Boženik (56), dok je za Mađare nakratko izjednačio Szoboszlai (50).

Ranije je jučer Hrvatska je na gostovanju kod Azerbajdžana u Bakuu odigrala samo 1-1 (1-0). Svjetski doprvaci odlično su započeli susret i poveli u 11. minuti iz kaznenog udarca kojega je realizirao kapetan i slavljenik Luka Modrić, no Azeri su uspjeli poravnati u 72. minuti preko Tamila Halilzadea.

Hrvatska je i ovim bodom zasjela na vrh ljestvice sa 10 bodova iz pet susreta, slijede Slovačka i Mađarska sa po devet, dok je Wales četvrti sa šest bodova i utakmicom manje. Azerbajdžanu je ovo prvi osvojeni bod u ovim kvalifikacijama te je i dalje uvjerljivo posljednji.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Sljedeću utakmicu Hrvatska će igrati 10. listopada protiv Mađarske u Splitu.