Sjajni Dinamo razbio nemoćne Norvežane

55

Dinamo je u prvoj utakmici posljednjeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na Maksimiru svladao Rosenborg s 2:0

Modri su fantastično otvorili utakmicu play-offa protiv Rosenborga. Visok presing Bjeličinih igrača urodio je plodom već u 8. minuti kada je Bruno Petković izborio i realizirao najstrožu kaznu.

Dinamovci tu nisu stali i nastavili su ofenzivnom igrom ugrožavati Norvežane koji su uspjeli tek iz daljine zaprijetiti Livakoviću, a hrvatski je vratar maestralno i staloženo reagirao u tim situacijama. Dinamo je došao do drugog gola u 28. minuti kada mrežu gostiju trese novopečeni Vatreni Mislav Oršić.

DINAMO – ROSENBORG 2:0 (Petković 8′ p., Oršić 28′)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Hajrović, Ademi, Olmo, Oršić – Petković

ROSENBORG: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen, Lundemo, Konradsen – Akintola, Soderlund, Adegbenro

Uzvrat je u utorak 27. kolovoza u 21.00 h.