Osijek slavio kod giganta PSV-a!

57

PSV nikada nije izgubio utakmicu u pretkolu nekog europskog natjecanja, a ovo im je bila čak deveta utakmica zaredom u Europi u kojoj nisu pobijedili

Nakon što je u prvom pretkolu Europske lige izbačena Santa Coloma, i u drugom švicarskiLuzern , izabranici Zorana Zekića imaju teški zadatak protiv nizozemskog PSV-a  koji u zadnjih osam europskih utakmica nije pobjedio niti jednom te je remizirao i izgubio po četiri puta.

Iako su Nizozemci dominirali posjedom u prvih deset minuta susreta, nisu uspjeli napraviti ništa konkretno. Konačno su zatim i Osječani zaprijetili u 17. minuti. Grezda je povukao loptu prema protivnčkom kaznenom prostoru te se odlučio na udarac koji je otišao visoko iznad gola.

Situacija se malo zakuhala u 28. minuti pred vratima Osijeka. Mioč je izgubio loptu nakon čega je Van Ginkel proigrao de Jonga koji je proslijedio loptu za Bergwijna , a njegov je udarac u posljednjim trenucima blokiran.

Do kraja prvog dijela je dvije prilike imao de Jong . Prvo je glavom neprecizno poslao udarac pored gola u 34. minuti da bi četiri minute kasnije njegov opasan pokušaj iz neposredne blizine blokirao Škorić.

U istom tonu je započelo drugo poluvrijeme, ali je onda u 55. minuti veliku grešku napravio Schwaab kada je poslao prekratku loptu za Zoeta koju je ‘oteo’ Grezda pa se našao ‘oči u oči’ s čuvarem mreže PSV-a, ali ga nije uspio svladati tj. njegov je pokušaj obranjen.

Dvije minute kasnije je Osijek šokirao EindhovenMioč je poslao loptu za Mudradžiju koji je ‘okrenuo’ Breneta na samom vrhu kaznenog prostora. Brenet je Mudradžiju srušio i sudac je pokazao na bijelu točku. Precizan je s nje bio Barišić iako je Zoet pogodio stranu.

Milimetri su dijelili Osječane od dvostrukog vodstva u 69. minuti. Bočkaj je iz slobodnog udarca iskosa s desne strane odlično ‘opalio’, ali zatresao se vanjski dio mreže.

Onda je uslijedila potpuna dominacija domaćina. Prvo je Malenica u 73. minuti spriječio izjednačenja kada je Bergwijnov udarac s desetak metara odlično obranio i poslao u korner. Pet minuta kasnije Osijekov spasitelj je bila stativa. Ponovno je Bergwijn snažno pucao, ali srećom, pogodio je okvir gola s otprilike 16 metara.

Prijetio je PSV, imao gotovo cijelo vrijeme loptu u nogama, ali nije uspio postići pogodak, a zapravo je Osijek mogao povesti 2:0! Ejupi je u drugoj minuti sudačke nadoknade odlično pucao glavom, ali je vratar domaćih odlično reagirao pa je tako po prvi puta u povijesti nanPSV poražen u pretkolu nekog europskog natecanja.