Crna kronika
Naoruaži pljačkaši otuđili novac s benzinske crpke u Fojnici
Jučer poslijepodne, oko 18,50 sati djelatnik benzinske crpke Ormana koja se nalazi u mjestu Alaupovka u Fojnici je prijavio Ppoliciji da je u navedenoj crpki počinjeno razbojništvo.
Jučer poslijepodne, oko 18,50 sati djelatnik benzinske crpke Ormana koja se nalazi u mjestu Alaupovka u Fojnici je prijavio Ppoliciji da je u navedenoj crpki počinjeno razbojništvo. Dvije nepoznata muške osobe, od kojih je jedna bila naoružana pištoljem je otuđila određenu sumu novca, a potom se vozilom marke Passat udaljila u pravcu Fojnice. Očevid su obavili inspektori Odjela kriminalističke policije Policjske uprave Kiseljak. Istraga je u tijeku.
BiH
Više osoba povrijeđeno u prometnoj nesreći a Kaoniku

U mjestu Kaonik kod Busovače, sinoć oko 22 sata desila se teška saobraćajna nesreća u kojoj su učestvovala dva vozila marke Audi i Passat.
Nesreća se dogodila kada je vozilo prilikom uključenja iz pravca Busovače potpuno izgubilo kontrolu i udarilo u vozilo Passat koje se kretalo iz pravca Lašve.
Iz Dežurnog operativnog centra MUP-a SBK su za portal “Avaza” potvrdilo da je bilo povrijeđenih osoba, te da su iste prevezena i pregledane u bolnici dr.fra Mato Nikolić u Novoj Biloj.
Crna kronika
Sudar tri automobila u mjestu Gavrine kuće – Busovača

Danas oko 17 sati u mjestu Gavrine kuće, općina Busovača dogodila se prometna nesreća u kojoj su sudjelovala tri automobila. Kako javljaju naši čitatelji nitko od sudionika prometne nije ozlijeđen, a promet ss odvija usporeno.
FOTO: Centralna.ba
Crna kronika
Zbog prometne nesreće stvorena velika gužva prema Vitezu

Jutros oko 7 sati na magiatralnom putu Kaonik – Vitez, u naselju Šantići dogodila se prometna nesreća javljaju čitatelji Centralne.ba.
Na terenu su pripadnici PS Vitez koji obavljaju uviđaj, a zbog prometne nesreće stvorile sunse velike gužve u smjeru prema Vitezu. Promet se odvija usporeno.
BiH
ZBOG POPLAVE: U potpunosti obustavljen promet od Žepča prema Maglaju

U Brankovićima kod Žepča zbog izlijevanja vode na prometnicu i nanosa u potpunosti zatvoren promet na magistralnoj cesti M17 Prometnicu osiguravaju djelatnici PU Žepče. Očekuju se dolazak strojeva za sanaciju ovog djela prometnice.
Prema informacijama prekinut je i promet na M17, prema Maglaju , kod Mlina.

Exif_JPEG_420
BiH
U Bihaću klanjana dženaza Azri Spahić

Dženaza – namaz i ukop tragično stradale dvadesetpetogodišnje doktorice Azre Spahić obavljeni su danas na Gradskom mezarju Humci u Bihaću. Posljednjem ispraćaju, uz članove obitelji i prijatelje, prisustvovali su i brojne kolege, te građani Bihaća i ostatka Bosne i Hercegovine.
Klanjanje dženaze – namaza predvodio je bihaćki imam Abdurahman ef. Osmanović, naglasivši kako je uvijek najteže kada se na drugi svijet prate nevina i časno odgojena djeca, koja su svim svim svojim sugrađanima bila na ponos.
Kao da danas pratimo meleka, vjerujem da se svi tako osjećamo, kazao je imam Osmanović.
Mlada Bišćanka tragično je stradala u petak navečer u Sarajevu, gdje je završila Medicinski fakultet i bila zaposlena. Nju i njene prijateljice, na obilježenom pješačkom prijelazu, udario je automobil kojim je upravljao dvadesetsedmogodišnji Armin Berberović. Policijski službenici Ministarstva unutarnjih poslova Kantona Sarajevo nakon obavljenih uviđajnih radnji, istog su lišili slobode jer je utvrđeno da je automobilom upravljao pod uticajem alkohola, neprilagođenom brzinom i bez položenog vozačkog ispita.
Izvor: Fena, N1
Crna kronika
POČIVAJ U MIRU: U Kiseljaku preminuo Siniša Bošnjak “Čupo”

U Kiseljaku je danas preminuo Siniša Bošnjak,poznat pod nadimkom Čupo.
Bio je svestrani gospodarstvenik, planinar, zaljubljenik u prirodu. Volio je smijeh, volio je ljude. Otišao tiho, baš onako kako je i živio.
U ime redakcije portala obitelji izražavamo iskrenu sućut.
Crna kronika
Lakša prometna nesreća prema Vitezu

Danas oko podne u mjestu Bila kod poduzeća Eurodom, iz pravca Travnika prema Vitezu dogodila se lakša prometna nesreća, u kojoj su sudjelovala dva putnička automobila javlja Centralna.ba.
Kako nam pišu naši čitatelji na vozilima je počinjena materijalna šteta, a na svu sreću nema ozlijeđenih osoba.
BiH
Porazne brojke u KS čak i jučer: 18 pod alkoholom, a 10 vozača bez dozvole

Nakon one sa smrtnim ishodom – ponovo se u fokus vraća alarmantna statistika po pitanju prometnih nesreća u cijeloj Bosni i Hercegovini, a gdje je posebno problematičan Kanton Sarajevo. Tokom nedjelje, u ovom kantonu registrirano je 12 udesa.
U deset prometnih nesreća koje su se dogodile tokom jučerašnjeg dana nastupila je materijalna šteta, a u dvije su povrijeđeni učesnici.
Ujedno, iz MUP-a Kantona Sarajevo izvijestili su i o jučer poduzetim mjerama kontrole prometa.
Tako su službenici policije iz prometa isključili: 18 vozača zbog vožnje pod djestvom alkohola, 10 vozača koji su vozili prije sticanja prava na upravljanje, dva vozača koja su učestvovala u prometu za vrijeme zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom, pet njih je vozilo nakon isteka važnosti vozačke dozvole, a dvoje je upravljalo neregistriranim vozilom, prenosi N1.
Crna kronika
NOVI TRAVNIK: Zapalila se štala u naselju Stojkovići

Danas poslijepodne u novotravničkom naselju Stojkovići buknuo je požar u kojem se zapalila štala i prateći objekat.
Na teren su izišlu pripadnici Vatrogasnog društva Novi Travnik, te su požar sanirali i stavili pod kontrolu, a na objektu je načinjena velika materijalna šteta.
Za sad nije poznat uzrok i na koji je način došlo do ovoga požara, a više ćemo znati nakon službenog izvještaja.