Mourinhov United gazi: Lukaku i društvo isprašili i Swansea

35

Nakon West Hama Slavena Bilića koji je u prvom kolu pregažen s 4:0, u drugom kolu nove sezone Premierlige Manchester United upisao je još jednu visoku pobjedu. Ovaj put je s 4:0 Man United slavio u gostima kod Swanseaja.

-- Oglas ---

Mourinhova momčad najavila je kandidaturu za prvaka, jer ovakav start sezone potvrda je onog što su mnogi najavljivali tijekom ljeta.

Swansea je krajem prvog dijela utakmice načeo Eric Bailly u 45. minuti svojim prvim prvenstvenim golom u karijeri. Ugurao je loptu u mrežu nakon što je poslije ubačaja iz kuta Paul Pogba udarcem glavom pogodio gredu, a lopta se odbila na gol-crtu.

Za domaćina je taj pogodak pao u najgorem trenutku, uoči odlaska na odmor. To je dalo priliku Joseu Mourinhu da u nastavak uđe u situaciji kakvu obožava. Nije morao napasti, a s druge strane pokušaji domaćina nisu bili preopasni.

Swansea je pokušavao, a United s druge strane nije puno riskirao. I onda u zadnjih desetak minuta utakmice kreće golijada. Romelu Lukaku je u 81. minuti zabio svoj treći gol u prva dva kola na asistenciju sjajnog Mkhitaryana. Minutu kasnije Paul Pogba zabija svoj drugi gol u prvenstvu, također na dodavanje Mkhitaryana, a dvije minute nakog toga i Martial se drugi put upisuje u strijelce u prve dvije utakmice u kojima je oba puta u igru ušao tek u drugom dijelu.