Milan slavio u gradskom derbiju

71

MILAN – INTER 1:0 u četvrtfinalu talijanskog Kupa. Ali, Perišić je u 23. minuti postigao gol za Nerazzurre, kojeg je sudac Guida priznao. Dvije minute kasnije, nakon pregledane usporene snimke, poništio ga je.

Candreva je ubacio iz kornera, Škriniar glavom produljio za Perišića, koji je iz mrtvog kuta ljevicom probio Antonia Donnarummu, pri čemu mu je Milanov vratar maksimalno asistirao i skrenuo loptu u mrežu.
Ali, naknadno je gol poništen, jer je pregledom snimke utvrđeno da je prilikom Perišićevog udarca na gol, njegov suigrač Ranocchia bio u pasivnom ofsajdu.
Primjećujete da kao Milanovog golmana ne navodimo prvog vratara Gianluigija Donnarummu. Mlada (19) vratarska zvijezda ne brani zbog ozljede bedra, a njegova zamjena, veteran Marco Storari (40) trebao je biti vratar Milana na ovom gradskom derbiju.
Ali, ozlijedio se na zagrijavanju, pa je na kraju golo preuzeo osam godina stariji brat Donnarumma, koji se ljetos vratio u klub samo zato što je mlađi brat Gigio to postavio kao jedan od uvjeta da ostane u Milanu i potpiše ugovor koji mu jamči šest milijuna eura godišnje.