Poveži se s nama

Sport

Dalić je dobio što je tražio

Objavljeno

HRVATSKA nogometna reprezentacija odigrala je 0:0 u svojoj prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Kataru protiv Maroka. Bila je to utakmica koja je u većoj mjeri bila bez ritma, energije i kontinuirane dominacije bilo koje ekipe, a samim time ni prilika ni golova.

Dalić je postavio momčad tako da traži nulu, a na kraju je to i dobio. Remi je na otvaranju skupine solidan ulov, ali Hrvatska će u nastavku prvenstva morati pokazati više, a Dalić će svjetskog viceprvaka morati pustiti da igra svoju igru. U suprotnom će se na današnju nulu gledati na sasvim drugačiji način.

Andreja Kramarića, Nikolu Vlašića i Ivana Perišića je većina fanova ocijenila kao najslabije hrvatske točke u ovoj utakmici. Ipak, sva trojica su bili žrtve Dalićeve taktike. Nisu napravili ništa, ali u ovakvoj igri to nije bilo ni moguće.

Svi krive Kramarića, Perišića i Vlašića. To je sasvim pogrešno

U čitavoj utakmici Hrvatska je imala samo jednu čistu i izrađenu šansu. Igrala se 45. minuta kada je Borna Sosa probio bok i ubacio nisku loptu za Vlašića, ali je golman Maroka na vrijeme izašao na udarac.

Oglas

Izvan toga Hrvatska je imala samo udarce izdaleka, a to dovoljno govori o tome koliko je uspješno ulazila u zadnju trećinu terena. Štoviše, veći dio utakmice nije uspjela iznijeti loptu iz svoje prve linije. Problem u tom pogledu bila je činjenica da je Dalić u svakom trenutku ostavljao šest ili sedam igrača ispred lopte, u strahu od marokanske kontre jednom kada se (i ako se) ona izgubi.

U takvoj statičnoj i sporoj igri hrvatski prednji trojac bio je žrtva omjera brojeva na terenu. Perišić, Vlašić i Kramarić su čitavu utakmicu igrali tri na šest, lopte nisu dobivali u izglednim situacijama i više od ovog ne bi mogli napraviti ni Messi, Neymar i Mbappe u naponu forme.

Problemi u posjedu

Hrvatska je na trenutke podsjetila na svoje neslavne dane kada nije mogla kreirati ništa. Tri vezna igrača koja imaju slične navike i loptu traže u istim zonama navlačila su gust blok suparnika u sredini terena.

Kada se u računicu uvrsti i to da se Juranović i Sosa veći dio utakmice nisu dizali visoko na bokovima, jasno je zašto Hrvatska nije imala dovoljno prostora da kreira kvalitetan napad s više opcija za progresiju.

Oglas

Stvari se nisu bitnije promijenile ni u nastavku. Dalić je odlučio zaigrati s više igrača na suparničkoj polovici, digao je bokove, a Brozović i Modrić su se spustili između njih i stopera kako bi igrali oko marokanskog bloka.

U tom dijelu utakmice nije bilo dovoljno širine u prvoj fazi napada, a disciplinirani Marokanci nisu nasumično izletavali i vrlo dobro su tijelima branili pas-lopte između linija. Hrvatska je u napadu pokazala premalo i prekasno, a to je nakon utakmice indirektno priznao i Dalić

Dalić je dobio ono što je tražio. Tek ćemo vidjeti je li ovo bilo pametno

U suštini, ovo je bila vrlo predvidljiva utakmica i jednostavna je za analizu. Dalić je svom silom htio Marokance ostaviti na nuli, pa i pod cijenu da Hrvatska u napadu ne napravi ništa. Osnovni plan mu je potpuno uspio.

Takav rezon je razumljiv jer se radi o otvaranju prvenstva, gdje je poraz jako skup, u klimatskim uvjetima u kojima se Hrvatska i dalje traži i teško je prognozirati kako će stajati s potrošnjom energije.

Oglas

S druge strane, Hrvatska je bitno kvalitetnija momčad od Maroka, došla je na turnir s top ekipom u sjajnoj formi i bljutavo je kad odigra utakmicu u kojoj ne može organizirano ući u zadnju trećinu terena.

Koliko je bila dobra ova Dalićeva odluka, pokazat će tek dvije iduće utakmice. Već protiv Kanade će morati pustiti svoje igrače s lanca i dati im da traže rješenja kroz posjed u zonama gdje su najopasniji za suparnika. A to kakva je prednja trojka i tko tamo treba igrati, znat ćemo tek kad Hrvatska počne igrati.

Piše

REAL je u polufinalu Lige prvaka. Madridski klub je nakon 3:3 s Bernabeua prije osam dana, na Etihadu poslije penala pobijedio Manchester City 5:4 (11) i plasirao se među četiri najbolje momčadi Europe. U regularnom dijelu utakmice strijelac za Real bio je Rodrygo u 12., a za City je zabio Kevin De Bruyne u 76. minuti. Kod Cityja su penale promašili Bernardo Silva i Mateo Kovačić, a kod Reala Luka Modrić.

Nakon fantastičnog prvog susreta u Madridu, koji je završio 3:3, Manchester City i Real su u uzvratu na Etihadu nakon produžetaka odigrali 1:1 pa je pitanje putnika u polufinale razriješeno udarcima s bijele točke. Na koncu su bili uspješniji Španjolci. Real je slavio 4:3 uz promašene jedanaesterce Luke Modrića i Matea Kovačića.

Rodrygo šokirao Etihad nakon sjajne kontre

Rodrygo je doveo goste u vodstvo u 12. minuti, a izjednačio je Kevin De Bruyne u 76. minuti. Prilikom “lutrije” jedanaesteraca kod Reala su zabili Bellingham, Vazquez, Nacho i Rudiger, a na suprotnoj strani Alvarez, Foden i Ederson. Kod Reala je promašio Modrić, a kod Cityja Silva i Kovačić.

Oglas

Joško Gvardiol odigrao je cijeli susret za City, Mateo Kovačić ušao je u igru u 112. minuti, dok je na suprotnoj strani Luka Modrić zaigrao od 79. minute.

Aktualni europski prvak Manchester City i najtrofejniji europski klub Real Madrid treću godinu uzastopce odmjerili su snage u eliminacijskoj fazi Lige prvaka. Prošle sezone Građani su bili uspješniji u polufinalu osvojivši potom krunu, dok su u sezoni 2021./22. slavili Španjolci i također otišli do kraja. Ovoga puta slavio je Kraljevski klub.Obje momčadi do četvrtfinala su dogurale bez poraza, no jedan od ova dva velikana morao je zaključiti svoj europski put. Premda nakon ukupno 210 minuta igre nije bilo pobjednika, završilo je ukupno 4:4.

Strašan pritisak Građana isplatio se u 76. minuti

Kraljevski klub sjajno je ušao u susret i poveo već u 12. minuti. Vinicius je prošao po desnoj strani ubacivši do Rodryga. Brazilac je pucao, a Ederson je obranio njegov prvi pokušaj, ali ne i drugi.

Osam minuta kasnije City je mogao do izjednačenja, no Erling Haaland pogodio je prečku. U 27. minuti uslijedila je nova opasnost za španjolski sastav. De Bruyne je pucao, no Lunin je lijepo obranio. Građani su dobili korner, Haaland je pucao iz skoka, ali je Lunin opet bio siguran.

Oglas

U završnici prvog dijela pokušao je i Jack Grealish, ali je njegov udarac blokiran. Domaćin je nastavio s pritiskom i u nastavku te je već u 47. minuti zaprijetio Grealish, ali bez uspjeha. U 70. minuti ponovo puca Grealish, ali Lunin još jednom izlazi kao pobjednik.

Pritisak Građana isplatio se u 76. minuti. Doku je ubacio s lijeve strane pred Realova vrata, Rudiger je loše reagirao kratko odbivši loptu, na koju je natrčao belgijski veznjak pogodivši za 1:1.U 82. minuti De Bruyne je imao još jednu veliku priliku, no sjajnu povratnu loptu je s desetak metara prebacio preko gola. Do kraja susreta više nije bilo golova pa su se igrali produžeci. Najbolju priliku za domaćine u prvih 15 minute produžetka imao je Foden u 99. minuti, no nije dobro zahvatio sjajnu povratnu loptu Bernarda Silve.

Kovačić i Silva tragičari

Real je zaprijetio u 105. minuti, Diaz je odlično ubacio za Rudigera, koji se nije najbolje snašao. U drugom produžetku City je nastavio pritiskati, međutim više nije bilo promjene rezultata pa su posljednjeg putnika u polufinale razriješili jedanaesterci.

Alvarez je doveo City u vodstvo, dok je Ederson obranio udarac Modriću. No kapetana hrvatske vrste izvukao je Lunin obranivši iduća dva udarca Silvi i Kovačiću, što se pokazalo presudnim. Bellingham, Vazquez, Nacho i Rudiger potom su zabili za Real, dok su kod Cityja još bili precizni Foden i Ederson za konačnih 4:3 za Real.

Oglas

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv Bayerna, koji je u uzvratnom susretu četvrtfinala u Muenchenu pobijedio Arsenal 1:0 nakon što je londonski susret završio 2:2. Pogodak odluke zabio je Joshua Kimmich u 63. minuti.

Nastavi čitati

Sport

Zrinjski i Borac u finalu Kupa BiH

Objavljeno

Piše

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su uzvratnom susretu polufinala na svom terenu svladali Slogu rezultatom 3:0.

Sloga se uspješno branila do 40. minute kada je za vodstvo domaćih iz slobodnog udarca pogodio Silvio Ilinković.

U nastavku je Zrinjski u 57. minuti pogađao preko Marija Ćuže i u 63. preko Nardina Mulahusejnovića za konačnih 3:0.

Nakon 0:0 iz prvog susreta Plemići su se tako s ukupnih 3:0 drugu godinu za redom plasirali u finale.

Oglas

Protivnik u završnici Mostarcima će biti Borac iz Banjaluke koji je u drugom polufinalu ukupnim rezultatom 5:2 nadigrao Široki Brijeg.

U finalu Kupa BiH igrat će se dvije utakmice, prva 8. svibnja, a uzvrat sedam dana kasnije.

Sport

Ismijavali su ga zbog formacije 2-7-2. Sad je korak do senzacije i Lige prvaka

Objavljeno

Piše

THIAGO MOTTA je bio igrač bogate karijere. Iako nije svake sezone bio prvotimac u Barceloni, Interu ili PSG-u, klubovima koji su mu obilježili karijeru, u svakom od njih je redovito bio bitan dio sustava. Osvojio je svaku ligu u kojoj je igrao, nekoliko kupova te dvije Lige prvaka. Nakon početnih problema u ulozi trenera, gdje su ga neki smatrali redikulom, Motta je došao do klupe Bologne. Tamo se sada bori s velikanima za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Na početku je bio predmet ruganja

Motta se u trenerske vode zaputio odmah nakon završetka karijere 2018. U PSG-u su u njemu kao u bivšem defenzivnom veznjaku vidjeli čovjeka koji može voditi njihovu juniorsku ekipu, no karijera mu nije krenula po planu. Najveći problem koji je imao na samom početku u novoj ulozi bio je intervju koji je dao za medije.

U njemu je objašnjavao kako je za njega idealna taktika 2-7-2 u kojoj golman sudjeluje kao dodatni igrač s loptom. Iako je naglašavao da on na tu taktiku gleda u horizontalnom smislu, Motta je jako brzo postao predmet ruganja. Stvari su za njega postale još gore kada je stigao u Genou u kojoj je dobio otkaz nakon samo deset utakmica.

Nakon nekih godinu i pol dana mu je priliku dala Spezija u kojoj je imao zadatak spasiti klub od ispadanja. Nitko im nije davao previše šansi za to, a Motta je u prosincu 2021. umalo dobio otkaz zbog niza loših rezultata.

Oglas

Pod prijetnjom otkaza je već idući mjesec uspio dići ekipu na noge s tri uzastopne pobjede, zbog čega je dobio i nagradu za najboljeg trenera mjeseca. Određeni taktički rukopis je postao vidljiv, a Motta je postajao sve zanimljiviji ostalim klubovima u ligi. Kada je potpisao sporazumni raskid ugovora sa Speziom, javila se Bologna.

U Bologni prvotno nije bio poželjan

Iako je dobio pohvale za spašavanje Spezije, navijači Bologne nisu najbolje dočekali Mottu. Dotadašnji trener Siniša Mihajlović uživao je veliku podršku navijača, kako zbog rezultata koje je održavao bolje nego ijedan trener prije njega otkako je klub ušao ponovno u Serie A tako i zbog činjenice da je vodio klub dok se borio s leukemijom. U Mottu jednostavno nitko nije vjerovao.

U prvih deset utakmica prošle sezone pod Mottom je Bologna upisala jednu pobjedu, pet poraza i četiri remija. Prozivke da je uprava odradila grozan posao njegovim dovođenjem krenule su jer je klub bio na 17. mjestu lige. Od tog trenutka je krenula njihova nogometna renesansa koja ih je odvela do 4. mjesta, a koja ih ove sezone možda odvede i u Ligu prvaka.

Uspostavio je filozofiju temeljenu na svom znanstvenom radu

Bologna ne igra pretjerano atraktivan nogomet. Motta je isticao nekoliko puta da mu je tijekom utakmice najvažnije imati posjed lopte, a da će se šansa stvoriti samo na račun volumena posjeda. Njegova momčad tako ima drugi najveći posjed u Serie A, no po broju akcija koje se završe udarcem na protivnički gol su tek deveti.

Oglas

Svaka ekipa na svijetu bi voljela imati više loptu u nogama od svog protivnika, no brojne su momčadi jednostavno limitirane kvalitetom, a to zna i Motta. Svjestan da će igrači Bologne griješiti u predaji lopte, odlučio je to poništiti presingom kada se to dogodi.

Motta je u svom znanstvenom radu pisao o taktici njemačke reprezentacije na Svjetskom prvenstvu 2014. i na Europskom prvenstvu 2016. Oduševljen njihovom idejom da nijedan protivnički igrač nema više od pet metara prostora oko sebe kad Njemačka izgubi loptu, odlučio je primijeniti sličan stil i u Bologni.

Grafika: Sofascore

Ono što razlikuje Bolognu od modernih momčadi koje vrše takav presing je što Motta ne traži da Bologna osvaja loptu visoko na terenu. Dapače, prema toj metrici su peta najslabija momčad lige. Međutim, njegovi ofenzivni igrači rade pritisak tako da ograničavaju kutove dodavanja protivnika i usmjeravaju ih prema sredini terena. Tu je Bologna dominantna.

Najbolja  su momčad lige po broju oduzetih lopti na centralnom dijelu terena, a ujedno i najbolja po broju osvojenih posjeda općenito. Čak se i na razini svih europskih liga nalaze jako visoko. Ujedno su i među najboljima po tome koliko brzo osvoje posjed nakon što ga izgube. Omogućilo im je to da u ligi prosječno dopuštaju skoro pa jednako malo prilika protivniku kao i prvoplasirani Inter.

Oglas

Potpuna podređenost individualaca ekipi

Pored presinga reprezentacije Njemačke i kontrole posjeda, treća stavka u Mottinoj filozofiji je ona trećeg čovjeka Marcela Bielse. Bologna tako od izgradnje napada na svojoj trećini pa sve do one protivničke uvijek teži tome da postoji brojčana nadmoć na prostoru gdje žele kontrolirati posjed.

Tako u izgradnji napada koriste golmana kao dodatnog stopera, dok stopera guraju prema naprijed, kao što to recimo radi Pep Guardiola s Johnom Stonesom. Centralna brojčana nadmoć koja omogućava siguran vertikalni prijenos lopte od golmana do napadača je ključ Mottine filozofije, a tu mu je od velike pomoći Joshua Zirkzee.

Bivši napadač Bayerna igra u fantastičnoj formi iako je zabio tek 10 golova. Njegova uloga nije toliko završnica, koliko je kreiranje prostora za druge te defenzivne akcije. U oba je segmenta fenomenalan te je postao jedan od najtraženijih igrača tog profila u Europi.

Zirkzee je kao igrač savršena personifikacija teze koju je Motta predstavio u svom stručnom radu. Naznačio je da su u klubovima u kojima je igrao tehnički nadareni igrači gledali s visoka na one koji nisu toliko jaki s loptom u nogama. Zbog toga su takvi igrači na terenu rjeđe dobivali loptu, a panika unutar sistema bi nastajala kada bi ona do njih došla.

Oglas

Istovremeno, takvi igrači, pogotovo napadači, zbog toga nisu htjeli igrati obranu visokim intenzitetom, jer su smatrali da to nije njihov posao. Motta želi minimizirati takve situacije pa je upravo od Zirkzeeja stvorio radilicu koju nije briga koliko će golova zabiti do kraja sezone, već koliko će pomoći svojoj ekipi na druge načine.

Njegove kretnje i proigravanja najviše koriste veznjaku Lewisu Fergusonu i krilu Ricardu Orsoliniju. Ferguson koristi rupe u prostoru koje mu otvara kretnjama Zirkzee, što mu je omogućilo da postane centralni veznjak s najviše udaraca na gol i najvećim brojem očekivanih golova u ligi, a uz to i sam radi velik posao u defenzivi, kao i u odvlačenju protivnika kada je Zirkzee taj koji napada gol.

Orsolini pak igra uz aut liniju i traži izolaciju protivnika te pravovremeni trk u kazneni prostor. On daje širinu napadu Bologne pa su tako njihove ofenzivne sekvence druge najšire u ligi nakon Napolija. Orsolini jednako često puca i zabija kao Khivcha Kvaratskhelia ili Marcus Thuram koji su sami vrh lige, što samo dodatno pokazuje koliko Motta dobro balansira sve uloge unutar Bologninog sustava.

Mottu čeka prelazak u veći klub, a Bolognu najveći uspjeh u novije vrijeme

Bologna Ligu prvaka nije igrala još od sezone 64./65. pa bi potencijalni ulazak bio ogroman uspjeh, kako za klub tako i za Mottu. Problem je što Mottin ugovor traje do sezone 24./25. pa su već brojni klubovi upitali za njegove usluge. Jedan od njih je bio i Juventus.

S razlogom, jer unatoč tome što je trpio izrugivanja prije samo nekoliko godina, Motta je još u Speziji pokazivao da ima dobre i konkretne ideje prikladne današnjoj igri, dok je u Bologni to odveo na razinu zbog koje će biti tražena roba među elitnim klubovima.

Oglas

Bologna će pak jednom kad on ode teško nastaviti u istom ritmu, no ulazak u Ligu prvaka bi bio od ogromne financijske koristi za klub. Čak i ako u taktičkom smislu više ne budu igrali isto, Mottine ideje će biti te koje će klub održati u stabilnosti i konkurentnosti, što je definitivno jedan od većih uspjeha koje je netko mogao postići u recentno vrijeme u Serie A.

Sport

Dinamo u zaostaloj utakmici lovi priključak za Rijekom

Objavljeno

Piše

Dinamo od 17 sati konačno igra odgođenu utakmicu protiv Varaždina. Sergej Jakirović sa svojim je igračima dugo čekao taj dan, trenutak kad će se na prvenstvenoj ljestvici barem po broju utakmica izjednačiti s vodećom Rijekom. Pred “modrima” je još jedna “biti ili ne biti” utakmica, dvoboj u kojem su navijači već unaprijed upisali bodove, ali to sve treba potvrditi i na terenu.

Hrvatski prvak danas nema pravo na grešku. Točnije, Dinamo u borbi za naslov prvaka ne smije kiksati do kraja sezone. Trener “modrih” uspio je u posljednje vrijeme stabilizirati svoju momčad, igrači su u završnici sezone uhvatili pravu formu, momčad izgleda puno bolje nego prije dva-tri mjeseca. I to veseli sve u klubu. Ali, Varaždin se jednostavno mora uspješno odraditi.
Jakirović je u najtežem periodu sezone bio hrabar, odlučio se “kockati”, pa i u polufinalu Kupa na Poljudu promijeniti formaciju. Dinamu se to isplatilo u Splitu, “modri” su na isti način bili dojmljivi protiv Istre i Gorice. I sada je jasno, Dinamo će i dalje igrati u formaciji s tri braniča, dva centralna napadača, tako će biti i danas.

Nevistić iz tjedna u tjedan brani sve bolje, izgleda sve moćnije na golu Dinama, pa kad treba skida “zicere”. Ispred njega će i danas zaigrati identična trojka kao u Velikoj Gorici – Ristovski, Theophile i Perković. Bernauer bi opet trebao dobiti priliku s klupe, iako postoji mogućnost da ga Jakirović ubaci u prvi sastav, pogotovo jer Ristovski i Perković imaju po dva žuta kartona.

U sustavu 3-1-4-2 opet će korektor vezne linije biti Mišić, dok bi se oporavljeni Špikić opet mogao naći na desnom “wing-backu” umjesto Kaneka. U srcu vezne linije ordinirat će Baturina i Sučić, lijevi “wing-back” biti sve bolji i opasniji Vidović. Bruno Petković je uvijek Dinamova napadačka opcija broj 1, a danas bi pored njega priliku od prve minute mogao dobiti Brodić. On bolje poznaje “svoje” Varaždince.

Oglas

Sport

Objavljeno

Piše

Navijači Borussije iz Dortmunda sinoć su bili u velikoj euforiji. Njihova momčad je nakon spektakularnog susreta savladala Atletico Madrid te otišla u polufinale Lige prvaka, gdje ih čeka dvoboj protiv PSG-a.7

Prekrasne scene viđene su na tribinama, gdje je Žuti zid još jednom napravio atmosferu kakvu je moguće vidjeti rijetko gdje u Europi. No, s istih tribina dolazi i jedna od najružnijih ovosezonskih scena u Ligi prvaka.

Nevjerojatno što je navijačica napravila

Oglas

Igrač domaćih Julian Brandt odlučio je nakon utakmice pokloniti svoj dres jednog navijaču u invalidskim kolicima. Došao je do njega i predao mu dres u ruku, ali istog trenutka se njemu iza leđa pojavilo jedan navijač (negdje je navedeno navijačica), koji mu je taj dres doslovno oteo.

Sreću navijača vrlo brzo je zamijenio očaj na njegovom licu, a nepoznata osoba odštetala je u svom smjeru. Nekako sumnjamo da će još dugo biti nepoznata, a navijači su već najavili kako će se pobrinuti da ista više nikad ne zakorači na Westfallen.

Pogledajte kako je izgledala ta ružna scena, uz dodatak kako je iz kluba već došla vijest da će navijač ipak naknadno dobiti svoj dres bez kojeg je na tako ekstremno ružan način ostao.

Oglas

Sport

Za Darija Šarića i njegovu momčad sezona završena, u doigravanju ‘okršaj’ LeBrona i Jokića

Objavljeno

Piše

Košarkaši Los Angeles Lakersa izborili su nastup u ovogodišnjem doigravanju NBA lige 110-106 gostujućom pobjedom protiv New Orleans Pelicansa te će u prvom krugu igrati protiv branitelja naslova Denver Nuggetsa, dok su Golden State Warriorsi okončali svoju sezonu uvjerljivim 94-118 porazom na gostovanju kod Sacramento Kingsa.
Dva dana nakon što su slavili u New Orleansu u posljednjoj utakmici ligaškog dijela sezone te tako spriječili Pelicanse da se izravno plasiraju u doigravanje, Lakersi su ponovili isto i u prvom krugu “play-ina”. Dvoboj je bio neizvjestan do posljednje minute u koju se ušlo s vodstvom Lakersa 101-100, a onda je D’Angelo Russell pogodio ključnu tricu za 104-100. Do kraja dvoboja domaći su nakon postignutih koševa morali raditi prekršaje na gostujućim igračima i nadati se promašajima s linije slobodnih bacanja, ali Lakersi su ubacili svih šest pokušaja s linije te sačuvali prednost.

Možda i ključni trenutak dvoboja dogodio se 3:13 minuta prije isteka vremena kada se nakon koša za 95-95 pri doskoku ozlijedio najbolji domaći igrač Zion Williamson te se više nije vraćao na parket. Williamson je ubacio 40 koševa za Pelicanse te sakupio 11 skokova, dok nitko od njegovih suigrača nije ubacio više od 12.

Kod Lakersa opet je najbolji bio 39-godišnji LeBron James sa 23 poena te po 9 skokova i asistencija, Anthony Davis je dodao 20 uz 15 skokova, a Russell uz već spomenutu ključnu tricu 21.

Lakersi će tako u prvom krugu doigravanja izazvati branitelje naslova Denver Nuggetse koji su zauzeli drugo mjesto na Zapadu, dok će Pelicansi imati još jednu priliku izboriti doigravanje. Oni će u noći s petka na subotu također u svojoj dvorani dočekati Sacramento Kingse u finalu “play-ina”, a pobjednik tog susreta će u prvom krugu doigravanja na Oklahoma City Thunder.

Oglas

Sacramento je izborio dvoboj protiv New Orleansa sigurnom 118-94 domaćom pobjedom protiv ostarjelih višestrukih prvaka iz Golden Statea. Do pobjede su Kingsi stigli na način na koji su Warriorsi godinama “lomili” suparnike, odličnom trećom četvrtinom. Nakon 54-50 na poluvremenu, Kingsi su treći dio dobili sa 37-26 i odlijepili se na dvoznamenkastu razliku koju su održavali u posljednjih 12 minuta.

Keegan Murray sa 32 i De’Aaron Fox sa 24 poena predvodili su strijelce Kingsa kod kojih je Domantas Sabonis uz 16 poena imao i 12 skokova te 7 asistencija, dok je kod Warriorsa jednini na visini bio Stephen Curry sa 22 ubačaja. Jonathan Kuminga je s klupe dodao 16, no Klay Thompson je imao večer iz noćne more, ostao je bez ubačaja uz 10 promašaja iz igre.
Kapetan hrvatske reprezentacije Dario Šarić nije ulazio u igru u sastavu Warriorsa.

Ovom pobjedom Kingsi su uzvratili Warriorsima za prošlu sezonu kada su ih ovi izbacili iz doigravanja u prvom krugu i to sa 4-3 u pobjedama.

Oglas

Sport

Večeras dva nogometna “klasika” u Ligi prvaka!

Objavljeno

Piše

Večerašnjim uzvratnim susretima između Manchester Cityja i Real Madrida, te Bayerna i Arsenala bit će završeno četvrtfinale Lige prvaka.

Sinoć je PSG eliminisao Barcelonu, a Borussia Atletico, te će se u Parizu i Dortmundu igrati prvi polufinalni dueli ovosezonske Lige prvaka.

Drugi polufinalni sraz ćemo dobiti večeras nakon što budu odigrane utakmice Manchester City – Real Madrid i Bayern – Arsenal, a zanimljivo je da oba duela kreću “od nule”.

U prvom duelu u Madridu Real i City su odigrali 3:3, te nas sasvim sigurno i večeras na Etihadu očekuje pravi spektakl.

Guardiola na raspolaganju ima sve igrače, dok Ancelotti ne može računati na suspendovanog Tchouamenija, te povrijeđene Courtoisa i Alabu.

Oglas

Vjerovatni sastavi:

Manchester City: Ederson; Walker, Stones, Dias, Gvardiol; Rodri; Silva, De Bruyne, Foden, Grealish; Haaland.

Real Madrid: Lunin; Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy; Valverde, Kroos, Camavinga, Bellingham; Vinicius, Rodrygo.

Ništa manji spektakl očekuje nas na Allianz Areni gdje će Bayern dočekati Arsenal

U Londonu smo gledali fenomenalan meč koji je okončan rezultatom 2:2, a jasno je da je Bayern sav fokus prebacio na osvajanje Lige prvaka s obzirom da je Bayer Leverkusen osvojio Bundesligu, te da su odranije Bavarci ispali iz Kupa Njemačke.

Oglas

Arsenal vodi veliku bitku za prvaka Engleske sa Manchester Cityjem i Liverpoolom, no neočekivanim porazom od Aston Ville su Topnici napravili veliki kiks i večerašnji duel u Ligi prvaka će im poslužiti kao idealan za vraćanje vjere u uspješnu sezonu.

Tuchel ne može računati na suspendovanog Daviesa, te povrijeđene Boeyja, Comana, Gnabryja i Sarra, dok je na drugoj strani Artetina jedina prava glavobolja fizička sprema Odegaarda.

Bayern: Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraoui; Laimer, Goretzka; Sane, Müller, Musiala; Kane.

Oglas

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Havertz, Jorginho, Rice; Saka, Jesus, Martinelli.

Sport

PSG izbacio Barcelonu iz Lige prvaka, igrat će u polufinalu protiv Borussije

Objavljeno

Piše

Nogometaši PSG-a plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču četvrtfinala bili bolji od Barcelone ukupnim rezultatom 6:4. U prvom duelu slavila je Barcelona sa 3:2, a večeras je u Kataloniji bilo 4:1 za PSG.

Utakmica je odlično počela po Barcelonu budući da su poveli već u 12. minuti. Mladi 16-godišnji Yamal je sjajno probio po desnoj strani, a onda uposlio Raphinhu koji iz blizine zakucava za 1:0. Nakon pola sata igre Barcelona je ostala s igračem manje nakon što je Araujo dobio crveni karton jer je s leđa srušio igrača koji je bio u izglednoj šansi da postigne gol.

PSG je potom krenuo žestoko, a pet minuta prije odlaska na odmor stigli su do izjednačenja. Barcola je probio po lijevoj strani i uputio oštar centaršut. Lopta dolazi do Dembelea na drugoj stativi koji pogađa mrežu svog bivšeg kluba. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Odbrana Barcelone izdržala je tek devet minuta pritiska u drugom poluvremenua. Hakimi je dodao Vitinhu koji s 20-ak metara silovito pogodio za preokret. Dvije minute kasnije Barcelona je ostala bez trenera jer je Xavi dobio crveni karton zbog prigovora.

Pola sata prije kraja susreta PSG je uvećao vodstvo na 3:1, a strijelac je bio Mbappe koji je sigurno realizovao penal. Barcelona je potom imala nekoliko prilika za povratak, a Mbappe je u 89. minuti zabio za konačnih 4:1 i prolaz PSG među četiri najbolje ekipe Evrope.

Oglas

PSG će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Borussije iz Dortmunda koja je večeras izbacila Atletico.

Sport

Luda utakmica: Dortmund u polufinalu Lige prvaka!

Objavljeno

Piše

BORUSSIA DORTMUND plasirala se u polufinale Lige prvaka nakon što je u dvije utakmice bila bolja od Atletico Madrida ukupnim rezultatom 5:4. Druga utakmica, koja se igrala u utorak navečer u Dortmundu, završila je pobjedom Borussije 4:2. Za domaćine su zabijali Julian Brandt, Ian Maatsen, Niclas Füllkrug i Marcel Sabitzer. Angel Correa zabio je za Atletico, dok je drugi pogodak za goste bio autogol Matsa Hummelsa.

Odmah na početku obje momčadi su imale dvije stopostotne šanse. Adeyemi je u četvrtoj minuti probio lijevu stranu i dodao na pet metara za Sabitzera, kojem je uspio u blok ući Gimenez. Minutu nakon toga na drugoj strani Morata je išao sam na golmana, odlučio se na lob, ali je promašio gol.Borussia je napadala i zasluženo stigla do vodstva u 34. minuti. Zabio je Julian Brandt. Primio je loptu u kaznenom prostoru, otišao je dosta ukoso te pucao s lijeve strane lijevom nogom. Oblak nije najbolje reagirao na udarac iz takvog kuta. Lopta mu se odbila od ruke u mrežu.

Za pet minuta pogodio je Maatsen. Lijevi bek Dortmunda odigrao je dupli pas sa Sabitzerom, osvojio dosta prostora i pucao s lijeve strane silovito. Pogodio je dalji kut Oblakovog gola

Najnovije vijesti

Društvoprije 19 minuta

Ministar Šečibović: Usvojen zakon o korištenju, upravljanju i održavanju zajedničkih dijelova zgrade

U Travniku je danas održana 41. redovita sjednica Vlade Srednjobosanskog kantona, a iz dnevnog reda svakako vrijedi izdvojiti konačno usvajanje...

Društvoprije 5 sati

U Gučoj Gori sahranjen fra Nikica Zlatunić

Misu zadušnicu za franjevca Bosne Srebrene fra Nikicu Zlatunića koji je preminuo prije tri dana predvodio je u samostanskoj crkvi...

Crna kronikaprije 6 sati

Teža prometna nesreća na lokalnom putu prema Gučoj Gori

Danas oko 13 sati na lokalnom puti Pokrajčići – Guča Gora dogodila se teža prometna nesreća, u kojoj su sudjelovala...

Crna kronikaprije 8 sati

Danas u 13 sati sahrana pokojnog fra Nikice Zlatunića

Sveta misa zadušnica i sprovod pokojnoga fra Nikice Zlatunića bit će u četvrtak, 18. travnja u 13 sati u Gučoj...

BiHprije 9 sati

Dario Pušić iz Mostara novi zastupnik u Hrvatskom saboru

Na nedavno održanim parlamentarnim izborima u Republici Hrvatskoj, dijaspora je imala priliku birati svoje predstavnike za Hrvatski sabor. Uobičajeno, HDZ...

Servisne informacijeprije 11 sati

U Bosni danas pretežno oblačno, u Hercegovini sunčano uz umjerenu oblačnost

U Bosni se danas očekuje umjereno do pretežno oblačno vrijeme uz djelimično razvedravanje poslije podne. U Hercegovini sunčano uz malu...

BiHprije 11 sati

Mokar kolovoz, oprez zbog od odrona na dionicama koje vode kroz usjeke

U Bosni i Hercegovini kolovoz je jutros vlažan, odnosno mokar. Povećana je opasnost od odrona na dionicama koje vode kroz...

Vijestiprije 11 sati

PLENKOVIĆ NAKON POBJEDE: BiH može očekivati odličnu saradnju i podršku europskom putu

Premijer Hrvatske Andrej Plenković proglasio je sinoć pobjedu u štabu HDZ-a, gdje je dočekan uz aplauz, ovacije i pjesmu “Eye...