BATE slavio u Zenici protiv Sarajeva

15

Nogometaši BATE-a pobijedili su na stadionu Bilino Polje u Zenici u prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige ekipu Sarajeva rezultatom 2:1 i tako osigurali solidnu prednost uoči revanša u Bjelorusiji za sedam dana.

Gosti iz Bjelorusije su u vodstvo došli u 19. minuti nakon prodora po lijevoj strani i asistencije Moukama za Bagu, koji je gotovo neometan pospremio loptu u mrežu za 0:1.

Sarajevo je potom ozbiljnije zaprijetilo prizemnim šutem Tatara u 25. minuti, a lopta je nakon udarca Handžića deset minuta kasnije otišla preko gola.

Nastavio je dobro igrati Bordo tim. Handžić je i u 37. minuti iz još bolje situacije šutirao glavom pored gola, a malo kasnije Milanović je propustio najbolju priliku kada mu je lopta pobjegla u gol-aut.

Inače, delegat utakmice Tugomir Frajman je tijekom prvog poluvremena zbog ispaljivanja topovskih udara najavio mogućnost da bude ispražnjena tribina zapad, na kojoj su se nalazili navijači Sarajeva.

Igra se malo primirila u nastavku, a iz jednog kontranapada BATE je udvostručio prednost. Moukam je bio siguran s bijele točke.

Oko 77. minute došlo je do prekida utakmice budući da glavni sudac utakmice Alexandre Boucaut iz Belgije nije želio više tolerirati ubacivanje pirotehničkih sredstava u teren. Nakon vijećanja s delegatom i pomoćnicima poslije nekoliko minuta odlučio je nastaviti utakmicu i privesti je kraju.

Pauza je dobro došlo domaćim koji su odlični zaigrali sve do kraja meča. Kao plod takve igre došao je i pogodak. Nakon asistencije Šišića pogodio je Handžić za veliko slavlje oko 9.000 navijača Sarajeva. Ipak, do kraja nije bilo promjena pa je BATE u velikoj prednosti uoči revanša u Bjelorusiji.

Vrijedi istaknuti da, mada je bio najavljen, a njegovo je ime bilo uneseno i u službeni zapisnik, Ahmetović ipak nije mogao početi ovu utakmicu zbog ozljede pa je umjesto njega počeo Handžić, piše Klix.ba