Pobjedonosni niz nogometaša NK “Busovače” nastavljen je i jučer . Nakon osvajanja prvenstva NS ŽSB i velike pobjede u Kupu Županije i plasmana među 32 najbolje ekipe u BiH Kupu.

NK “Busovača” i u pripremnom periodu niže pobjede. Nakon prošlotjedne pobjede u Fojnici protiv istoimenog ligaša od 4:1, danas je ostvarena jedna od povijesnih pobjeda za klub – pobjeda protiv NK “Čelik” Zenica od 3:2 u Zenici na stadionu Kamberovića Polje.

U utakmicu su nogometaši “Busovače” ušli impresionirani i imenom i ambijentom stadiona. “Čelik“ se puno bolje snašao i poveo sa 2:0 golovoma Alispahića u 15. i 22. minutu. Od 30. minute prvog poluvremena gosti iz Busovače preuzimaju igru u svoju korist te u 40. minutu nakon centaršuta S. Ćatića iz slobodnog udarca najstariji igrač na terenu Senad Brkić glavom postiže gol za smanjenje vodstva.

Drugo poluvrijeme je uglavnom proteklo u igri na sredini terena, a zadnjih 10 minuta pripada NK”Busovači”. Najprije iz brze kontre Ramić izjednačuje rezultat u 82. minuti da bi 4 minuta kasnije iz nove kontre Edin Brkić zaobišao golmana domaćih i plasirao loptu u prazan gol za konačnih 2:3 i veliku pobjedu Busovljaka koje je brojna zenička publika na kraju utakmice ispratila velikim aplauzom.