U okviru 8. kola A1 košarkaške lige HB seniori HOKK Vitez slavili su pobjedu protiv drugoplasirane ekipe na tabeli “Brotnja” iz Čitluka rezultatom 62 – 57.

U utakmici koja je obilježena sa dosta promašaja sa obje strane tim iz Viteza bio je sretniji i spretniji i slavio pobjedu. Gosti su vodili cijelim tokom susreta (u 32. minuti 38 – 49), ali su viteški momci velikom borbenošću nošeni vrhunskom podrškom publike došli do osme pobjede iz osam susreta u ligi.

Prvo vodstvo Viteza bilo je u 39. minuti što pokazuje koliko su gosti bili blizu pobjedi. Vrijedi istaknuti da su Čitlučani na ovaj susret stigli bez najboljeg igrača Nikole Leske, koji je i ponajbolji igrač lige, te uvjerljivo najbolji strijelac lige, da je Mario Planinić morao da napusti teren u 28. minuti zbog ozljede.

To pokazuje odličnu igru gostiju za koje je spomenuti Planinić postigao 21 poen (28 minuta), a odlični bek Dejan Marković 18 poena. U sastavu Viteza koji je imao nevjerojatno loših 35,2 % (25 – 71) šut iz igre, te 30,7 % (3-14) sa linije slobodnih bacanja najbolji dojam je ostavio šesnaestogodišnji Filip Ivanković sa 9 postignutih poena i 4 osvojene lopte, od toga su 2 trice u važnim trenucima susreta. Dvocifreni su bili još i Križanović (14) i Jurčević sa 13 postignutih poena.

Ovom pobjedom sastav Viteza trenutno je na omjeru 8 – 0 i nalazi se na prvom mjestu, dok su Čitlučani na omjeru 6 – 2, te su ostali na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Sljedeće kolo seniori Viteza gostoju u Livnu dok ekipa “Brotnja” dočekuje ekipu “Šroki 2”. Vrijedi napomenuti da se na poluvremenu utakmice Vitez – Brotnjo odigrala revijalna utakmica pretpionirske selekcije tima Viteza u kojoj su pretpioniri Viteza pokazali zavidne košarkaške vještine.