Seniori HOKK “Vitez” igrali su sinoć u Kaknju prijateljsku utakmicu  protiv člana Jedinstvene Premier lige BiH, ekipe KK “Kakanj”. U pravoj napadačkoj utakmici slavili su domačini rezultatom 88 – 80.

Naša ekipa pružila je dobar otpor u tri četvrtine (prvoj, drugoj i četvrtoj), dok je u trećoj domaćin napravio prednost koju je održavao do kraja. Rezultati po četvrtinama: 23 – 17; 22 – 28; 24 – 15; 19 – 20. Ekipa  Viteza nikako nije mogla iskontrolirati obrambeni skok, što je bila i najslabija stvar u večerašnjoj utakmici u timu Viteza.

Najraspoloženiji igrač utakmice bio je Muflizović sa 24 postignuta poena, 18 je dodao Keser, dok je Luka Drezga, novopridošlo pojačanje Kaknja ostvario učinak od 17 poena. U ekipi Viteza bilo je 5 dvocifrenih strijelaca: Toni Jurčević (16 poena, 11 sk), Ermin Dedić (16 poena), Nebojša Maksimović (13 p, 7 as), Ammar Merdanović (13 poena), Ranko Križanović (11 p, 4 sk, 4 as).

Vrijedi istaknuti i dobru partiju sedamnaestogodišnjeg Merisa Bečirovića koji je uspio za 14 minuta provedenih na parketu ostariti učinak od 5 poena i 5 skokova.

Strijelci:

KAKANJ: Lušija, Avdibegović 4, Hadžić, A. Dedić 7, Peljto 9, Palavra 3, Begovac 6, Čaluk, Keser 18, Drezga 17, Muflizović 24, Šabić

VITEZ: Blaškan 6, Maksimović 13, Rajić, A. Merdanović 13, Bečirović 5, Križanović 11, Ivanković, Šimić, Kovač, Karač, Dedić 16, Jurčević 16

U okviru 5. kola A1 lige HB seniori Viteza u subotu od 17.00 igraju u Tomislavu protiv istoimenog domačina.