Nakon duge četiri godine posta, kraljevi iz Madrida ponovno su na tronu Španjolske. Real Madrid je osvojio po 33. put u povijesti naslov prvaka najjače lige svijeta.

Imala je momčad Zinedinea Zidanea tri boda prednosti nad Barcelonom uoči zadnjeg kola i trebao im je bod na gostovanju kod Malage.

No, Real zna igrati samo na pobjedu i ta igra im je ove sezone donijela toliko radosti, pa tako i večeras u Andaluziji gdje su slavili s 2:0.

Poveli su Kraljevi već u 2. minuti preko svog najboljeg nogometaša Cristiana Ronalda. Veliki dio posla za gol napravio je Isco koji je sjajno uposlio Portugalca, a ovaj obilazi vratara i šalje loptu u mrežu.

Za Ronalda ne treba trošiti riječi, no zato treba pohvaliti Isca koji je u posljednjem dijelu sezone izrastao u jednog od ključnih igrača Reala. Nastavili Španjolac s ovakvim igrama, Gareth Bale može lagano pakirati kofere ukoliko ne želi sjediti na klupi jer Isco ovim igrama pokazuje kako mu je mjesto u prvih 11 najboljeg kluba na svijetu.

Rezultat od 1:0 zadržao se na semaforu sve do 55. minute kada Karim Benzema, koji je također proradio u finišu sezone, zabija nakon kornera Reala.

Nakon tog pogotka svima je bilo jasno tko je novi prvak Španjolske, te su obje momčadi smirile tempo i lagano odrađivale posao.

Barcelona – Eibar 4:2

S druge strane Barcelona se nadala čudu u Malagi. Osluškivali su se rezultati iz Andaluzije na Camp Nou gjde su Katalonci ugostili Eibar. U drugoj minuti ih je razočarao Ronaldo, a kakav im je šok tek priredio Japanac Takashi Inui u 7. minuti kada zabija za senzacionalno vodstvo Eibara.

No, očaju navijača Barcelone tu nije bio kraj, jer Takashi Inui u 61. minuti ponovno trese mrežu Ter Stegena za nevjerojatnih 0:2. Taj pogodak kao da je konačno probudio Barcelonu koja brzo vraća stvari u normalu.

Najprije je Junca zabio autogol za 1:2, a u 69′ Messi ne koristi priliku za izjednačenje kada ne realizira najstrožu kaznu. Ali, zato je Suarez u 73′ pogodio za 2:2, a Messi je dobio još jednu priliku s bijele točke tri minute kasnije. Argentinac je ovog puta siguran i pogađa za 3:2 za Katalonce.

U sudačkoj nadoknadi konačnih 4:2 postavio je Messi novom majstorijom. Bio je to njegov 36 gol u sezoni i odnio je titulu najboljeg strijelca lige ispred Suareza (29) i Ronalda (25).

No, ni ova pobjeda Barce nije mogla proći bez sumnjivih situacija. Ovaj jedanaesterac za 3:2 ustvari uopće nije bio sumnjiv, bila je to greška suca koji je nasjeo na Neymarovo simuliranje i pri tome, ne samo da je pokazao na bijelu točku, već je i isključio Capu.

Ali, ovog puta iz Madrida na taj jedanaesterc neće nitko reći ‘a’, oni će biti zauzeti slavljem…