Real Madrid postao je jedina momčad koja je obranila naslov pobjednika Lige prvaka otkako se najelitnije nogometno natjecanje igra u ovom formatu. Pobijedili su Kraljevi Juventus u finalu s 4:1 s dva pogotka Ronalda i po jednim Casemira i Asensia, dok je za Juventus zabio Mario Mandžukić, svoj najljepši gol u karijeri.

Real Madrid je tako osvojio svoj 12. naslov pobjednika Lige prvaka, dok je Juventus ostao na dva, a Stara Dama je ovim porazom upisala 7. izgubljeno finale.

Silovito je Juventus ušao u finale i odmah je stavio na muke Keylora Navasa. Prvo je Higuain zaprijetio Kostarikancu, a u 6. minuti vratar Reala je sjajnom paradom obranio udarac Miralema Pjanica.

No, brzo su Madriđani posložili svoje redove i počeli su polako diktirati tempo. Ali Juventus ima čeličnu obranu, koja nije dozvoljavala Zidaneovim izabranicima da ozbiljnije zaprijete Buffonu.

No, Real Madrid ima velikog Cristiana Ronalda i dovoljan je jedan trenutak genijalnosti portugalskog čarobnjaka za slavlje Kraljeva.

A on se dogodio u 20. minuti… Kroos je povukao polukontru Reala, lopta dolazi do Carvajala koji je dodaje do Ronalda, a ovaj pored Bonuccija šalje loptu u nebranjeni kut Buffonova gola.

No, ima i Juventus svoje zvijezde, a jedna od najvećih ove sezone je Mario Mandžukić. Hrvatski napadač pokazao je večeras kolika je klasa zabivši jedan od najljepših pogodaka u povijesti finala Lige Prvaka. U 27. minuti zabio je Super Mario ovo:

U nastavku se utakmica primirila i nakon Mandžukićevog eurogola, nismo vidjeli opasnije prijetnje po vratare.

I onda u drugom poluvremenu, u samo tri minute razbijena je obrana Stare Dame.

Prvo je Casemiro u 61. minuti dalekometnim udarcem, uz pomoć Khedire doveo Kraljeve u vodstvo, a tri minute kasnije Ronaldo na asistenciju Luke Modrića postiže svoj drugi pogodak za velikih 3:1.

Iako je ostalo skoro pola sata igre, vidjelo se u očima Allegrijevih igrača kako su već potpisali poraz. A kada je u 84′ Cuadrado dobio drugi žuti karton, sve je bilo gotovo.

U 90. minuti je Marco Asensio stavio točku na ‘i’ zabivši za konačnih 4:1.