Seniori HOKK “Vitez” ostvarili su pobjedu u derbiju 6. kola A1 lige HB protiv ekipe KK “Grude” rezultatom 95 – 81.

Iako su gosti u 15. minuti imali prednost od +12, a  na poluvremenu +6 (46-52), seniori Viteza zahvaljujući kvalitetnoj obrani u drugom poluvremenu, te velikoj podršci publike uspjeli su preokrenuti rezultat i slaviti uvjerljivu pobjedu. Cijeli tok susreta igra u napadu viteškog tima bila je na visokom nivou, a najviše su se napadački istakli Ranko Križanović (33 poena, 9 skokova), Nebojša Maksimović (22 poena, 7 skokova i 5 asistencija), te Ermin Dedić (13 poena, 5 osv. lopti) i Marijo Blaškan (13 poena). Kod gostiju koji su imali odličnu šutersku noć (pogodili 10 šuteva za 3 poena) istakli su se Škrobo sa 18, Galić i Leko sa po 15, te Andrijanić sa 13 poena.

Vrijedi istaknuti vrhunsku podršku publike kojih se u ovaj “nepopularan” termin (15.00 sati) okupilo tristotinjak koji su posebnu podršku dali na poluvremenu kada su se na terenu pojavile minibasket selekcije našeg Kluba i škole košarke “Prvi koš” iz S. Bile. I nakon 6. kola seniorski pogon nema poraza, te se nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Sljedeće kolo seniori Viteza gostuju u Mostaru kod ekipe “Studenta” koji imaju velike ambicije za ulazak u Premier ligu BiH.