Na Zimskim olimpijskim igrama Specijalne Olimpijade Josip Adžaip je jučer nastupio u disciplini super veleslalom gdje je osvojio V mjesto.

Divizioniranje je Josip Adžaip završio sa rezultatima 43,83 i 46. 04, sto ga je svrstalo u grupu M08. Finale se trebalo održati prije dva dana, međutim zbog kiše sva takmičenja su bila odgođena.

Finale se održalo jučer i Josip Adžaip je finalnoj trci imao rezultat 45,51 sto mu je donijelo peto mjesto.

Pobjednik i osvajač olimpijske zlatne medalje je Di Berto Johnny iz Belgije sa rezultatom 41,84 s. Srebrnu medalju i drugo mjesto osvojio je Erik Hedegard iz Švedske sa rezultatom 43,36 s, dok je bronzana medalja i treće mjesto pripalo Belgijancu Philipu Vermeireu sa rezultatom 43,55 s.

O samom nastupu Josip Adžaip je rekao:

– Malo sam razočaran plasmanom jer sam se nadao medalji. Nakon divizioniranja sam imao drugo vrijeme i nadao sam se da ću u finalu ići još bolje. Ali, ovo je disciplina koju sam htio nastupati zbog slaloma i veleslaloma, kako bih bolje upoznao stazu, pa ćemo vidjeti sta ce biti sutra na divizioniranju.