Košarkašice Busovače ubilježile su novu uvjerljivu pobjedu u Ligi KKS, ovaj put protiv ekipe Bersellum Turbe sa 85:38.

Od početka domaće igračice dale su do znanja gošćama da neće biti iznenađenja o čemu govori i rezultat prvog perioda +21 koš razlike (30:9). U takvom ritmu igralo se do poluvremena, a u drugom dijelu trener Biogradlija dao je veću minutažu igračicama sa klupe te nije zabilježena i veća razlika.

Kod domaćih najefikasnije Manuela Vuleta sa 20 poena, Dujmušić 17, Ačkar i Sarajlić po 12 dok kod gošći jedina dvocifrena je bila kapiten E.Hodžić sa 10 poena.

Kako smo i najavili, pioniri i kadeti KK Busovača su igrali svoje prvenstvene utakmice protiv ponajboljih selekcija u BiH –ekipe Široki iz Š.Brijega. Ubilježena su očekivana dva poraza, ali se Busovljaci nisu obrukali jer su pioniri postigli 61 poen (što je rijetkost da ova selekcija Širokog primi), a kadeti su prvo poluvrijeme bili u velikom dijelu u vodstvu i poraz od 20-tak razlike ravan je gotovo pobjedi.