U Busovači je završen je 6. memorijalni turnir u nogometu “Anto Sučić Suka“ u spomen na tragično preminulog bivšeg nogometaša iz Busovače.

Dva dana ljubitelji nogometa su uživali u utakmicama dva premijerligaša, NK “Čelik“ iz Zenice i NK “Travnika“, kantonalnog ligaša NK “Novi Travnik“ te domaćih nogometaša NK “Busovače“.

U utakmici za 3.mjesto „Novi Travnik“ je više no zasluženo pobijedio svoje susjede iz Travnika koji su igrali u kombiniranom sastavu. Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u igri na sredini terena, dok su u drugom poluvremenu igrači iz N.Travnika zaigrali mnogo bolje te i postigli jedini pogodak na utakmici u 57. minuti, a strijelac je bio rezervista Senid Hodžić i zasluženo osvojili 3.mjesto.

Veliko finale pratio je veliki broj gledatelja koji su došli i iz susjednih općina. Nogometaši „Čelika“ su odmah na početku stavili svoju najbolju jedanaestorku, igrali su Adilović, Jakupović, Horić, Bajrektarević, Alispahić, Simić, Dedić, Barać, Mišić, Lakićević i njihov nabolji igrač Saša Kajkut. Domaćini su bili oslabljeni neigranjem strijelca protiv Travnika Senada Brkića u slijedećem sastavu -Čurić, Stapić, Tadić, Marinić, Lucić, Fazlihodžić, E.Ramić, Laštro, Ćatić, A.Ramić i K.Petrović. U prvih 20-tak minuta obje ekipe su imale svoje šanse, a vrijedi istaknuti i težu ozljedu jagodične kosti napadača Busovače Petrovića što je bio još jedan hendikep,a zamijenio ga je Edin Brkić. Gosti su poveli u 27.minutu, nakon kornera koji je izvodila ekipa Busovače uslijedio je brzi protunapad u kojem je Saša Kajkut izašao sam pred golmana domaćih Čurića i lagano smjestio loptu u mrežu. Samo tri minuta kasnije,u 30.minutu izjednačenje. Nakon slobodnog udarca za domaće u gužvi se najbolje snašao Marko Lucić i pogodio mrežu Adilovića, do kraja poluvremena domaći su imali 2-3 poluprilike ,a istakao se i golman domaćih Čurić sa dvije fenomenalne obrane.
U drugom poluvremenu trener Zeničana Jagodić uveo je nekoliko novih igrača koji su svojom trkom pokušali da još stvore veći pritisak i dođu do pobjedonosnog gola. No prave šanse u prvih 25 minuta imala je Busovača,a izdvajamo udarac Amira Ramića sa 25 metara koji je zaustavila greda gola Čelika. Ostalo je 1:1 do kraja utakmice i izvodili su se penali. Za domaće pogodili su svi igrači koje je odredio trener Oliver Vujica: Edin Brkić, Franjo Marinić, Marko Lucić, Denis Batarilo i Erdin Ramić. Golman Busovače Bećir Ćatić uspio je u trećoj seriji obraniti udarac igrača Čelika Grahovca, a za Zeničane uspješni su bili Duvnjak, Popović, Jaganjac i Stajić. Konačno 6:5 za NK “Busovaču“, veliko slavlje i igrača i navijača domaće ekipe na više no zasluženom trijumfu Busovljaka i odlične dvije utakmice protiv ekipa iz Premijer lige BiH – Travnika i Čelika iz Zenice.
Na kraju dodijeljene su diplome,nagrade i pokali za najbolje. Pokal za fair-play dobili su Zeničani jer su na turnir došli igrajući sa svojim najboljim igračima, što govori koliko cijene ovaj turnir.Najbolji igrač je Marko Lucić iz NK “Busovače“, a pokale za prva dva mjesta simbolično su dodijelili sinovi Ante Sučića Suke – Darko i Ivan Sučić.
Turnir je bio izvanredno organiziran, posjećenost najbolja od kada se ovaj turnir igra i domaćini su sve ponovo pozvali da i iduće godine dođu na 7. po redu memorijalni turnir “Anto Sučić Suka“ u Busovači.