Pobjedom MNK VEGA MIX-a kod kuće protiv ekipe MNK BOSNA KOMPRED iz Tuzle, MNK BILJ-MAR je zasjeo na ćelo ljestvice za ovu polusezonu boljom gol razlikom od Tuzlaka.

Valentino Gavric iz BILJ-MAR-a pokorio krajišnike sa 5 golova dok je ostala 2 gola postigao Davor Valjan, dok je za domaćina oba gola postigao Begić Mirsad.

Četvrta pobjeda u nizu ovaj put na gostovanju u Cazinu kod MNK BUBA MARA iz Cazina, MNK BILJ-MAR Nova Bila je slavio rezultatom 7-2 poluvrijeme 3-1 za goste.

Subota 14.12.2013. 17.00 sati JU Sportski centar CAZIN, utakmica V. kola I. FUTSAL Lige FBiH skupina sjever.

MNK BUBA MARA Cazin – MNK BILJ-MAR Nova Bila 2 – 7   ( 1-3 )

U 10-oj sekundi utakmice MNK BILJ-MAR Nova Bila dolazi u vodstvo od 0-1 golom Valentina Gavrica, Valentino Gavric postiže i sljedeća dva pogotka za 0-2 i 0-3 u 3-oj i 10-oj minuti, domaćini smanjuju rezultat na 1-3 u 15-oj minuti golom Mirsada Begića, na 1-4 u 27-oj minuti povisuje rezultat Davor Valjan, 1-5 Valentino Gavric 29-i minut, posljednji pogodak domaćina za 2-5 ponovno pogađa Begić Mirsad u 38-oj minuti, u istom minutu svoj drugi pogodak na utakmici postiže trener igrač MNK BILJ-MAR-a Davor Valjan za 2-6, Peti pogodak na utakmici Valentino Gavric je postigao u 39-om minutu za konačnih 2-7 za MNK BILJ-MAR iz Nove Bile.

Ovom pobjedom MNK BILJ-MAR Nova Bila nastavlja svoj zacrtani put ka PREMIJER Ligi BiH.

Ovo je ujedno i posljednje kolo prvog djela sezone u I. FUTSAL ligi FBiH, drugi dio polusezone se nastavlja u siječnju sljedeće 2014. godine i MNK BILJ-MAR Nova Bila je domaćin izravnom konkurentu za prvo mjesto na kraju sezone ekipi MNK BOSNA KOMPRED iz Tuzle.

Marijan Biljaka predsjednik kluba MNK BILJ-MAR-a iz Nove Bile:

“Ostvarili smo sve zacrtane ciljeve na početku lige a to je da budemo među prva dva kluba na kraju polusezone s obzirom kakav smo imali žrijeb. Ostaje žal za propuštenom prilikom u prvom kolu kod izravnog konkurenta za plasman u doigravanje za PREMIJER Ligu BiH kod Kompreda u Tuzli gdje smo u najmanju ruku zaslužili bod, ali stvari na svoje mjesto je vratila pobjeda u gostima kod neugodnog Klanca u Brčkom i u Cazinu kod Bubamare. U drugom djelu polusezone u prva dva kola odmah igramo dva derbija kod kuče protiv Bosne Kompred i u Banovicima, te dvije utakmice ce nam odrediti put ka završetku natjecanja. Zimski prijelazni rok ćemo iskoristiti za dovođenje 2 do 4 extra pojačanja.

Ovim putem se još jednom zahvaljujemo svima koji su nas pratili u ovoj polusezoni s nadom za nastavak i proširenje suradnje u budućnosti.”

6. MNK BUBAMARA                 4 0 0 4   11 34       0

Sljedećeg vikenda se igra još zaostala utakmica II. kola između ekipa MNK VEGA MIX i MNK BUBA MARA

Rezultati V. kola I. Futsal lige FBiH skupina jug:

Goražde: FK/KMF DRINA                           – MNK SOFIĆ                                 6 – 3

Mostar:     MNK NERETVA                          – MNK MOSTARSKE KIŠE           5 – 4

Mostar:     MNK VJEKOSLAV ARAPOVIĆ – MNK MOSTAR SG II                 4 – 5     (utakmica van konkurencije)

( sve utakmice koje odigra ekipa MNK MOSTAR SG II se brišu jer oni igraju van konkurencije za prolazak u viši rang)

1. FK/KMF DRINA                             4 4 0 0   26 9     12

2. MNK SOFIĆ                                     4 3 0 1   26 11     9

3. MNK VJEKOSLAV ARAPOVIĆ   4 2 0 2   23 27     6

4. MNK NERETVA                             4 1 0 3   12 23     3

5. MNK MOSTARSKE KIŠE             4 0 0 4   11 27     0

Pobjednici skupina I. FUTSAL lige FBiH će razigravati međusobno za prolazak u PREMIJER FUTSAL ligu BiH.