Maribor je opet, kao i prije tri godine, bio koban za Zrinjski. U uzvratu 2. pretkola Lige prvaka slovenski je prvak u svom Ljudskom vrtu odigrao 1:1 sa Plemićima i tako s ukupnih 3:2 prošao dalje.

Večerašnja startna postava Zrinjskog u tri se imena razlikovala od one koja je prošlog tjedna u Mostaru krenula protiv Maribora.

Tako su večeras od početka krenuli Marin Galić, Ognjen Todorović i Marko Perišić, a priliku s klupe čekali će starteri iz prve utakmice, Marijan Ćavar i Mario Barić, dok je Saša Kajkut u međuvremenu napustio klub.

U 7. minuti Zrinjski je poveo – nakon lijepe akcije zabio je strijelac iz Mostara, Ognjen Todorović.

Plemići su bili ti koji su sljedeći zaprijetili, u 20. minuti topovskim je udarcem zaprijetio Stojkić čiji udarac je završio tik iznad grede.

Kazna je došla u 27. minuti kada je Viler udarcem, koji je više ličio na ubačaj nego na direktan udarac, savladao nesmotrenog Pirića.

Bilo je to sve vrijedno spomena u prvom dijelu, tek u 60. minuti tribine su živnule nakon što je Katanec nakon prekida iz izgledne situacije tukao u blok Slovenaca.

U 73. zaprijetio je rezerva Ćavar sjajnim udarcem sa dvadesetak metara, ali Handanovič je bio na mjestu.

U 81. minuti Tavares je iz solidne pozicije tukao poted gola, što je bila posljednja izgledna situacija na susretu.

Tako je ostala živjeti tradicija koja kaže da bh. prvaci prvu prepreku u Ligi prvaka nisu preskočili od 2008. godine.

Zrinjski za vikend čeka start prvenstvene kampanje, koju će započeti gostovanjem na Koševu.

Maribor – Zrinjski 1:1 (3:2)