Sinoć je u Novom Travniku odigrana utakmica 8. kola košarkaške A1 Lige Herceg Bosne.

Sinoć su košarkaši Novog Travnika ugostili drugoplasiranu ekipu A1 lige Herceg Bosne i upisali pobjedu nad KK “Student” iz Mostara rezultatom 86:81 nakon produžetaka. Gosti su bolje otvorili susret i pune tri četvrtine držali su prednost na svojoj strani.

U posljednjoj dionici igre domaći se bude te dovode utakmicu u rezultatski egal. Trener Novog Travnika Igor Martinović zadnje dvije minute prelazi na zonsku odbranu, što je znatno poremetilo protok lopte kod ekipe Studenta. Gosti su imali zadnji napad na utakmici pri rezultatu 73:71 za domaće i samo 13. sekundi prije kraja utakmice sretno postižu koš i dolaze do izjednačenja i konačnih 73:73 nakon regularnih 40 minuta igre.

Utakmica je otišla u produžetak gdje gosti bolje otvaraju i odlaze na +5. Ali tada na scenu stupa fenomenalni Toni Jurić koji sa dvije vezane trice dovodi Novi Travnik u prednost, koju su držali do kraja utakmice i zasluženo slavili pobjedu nad favoriziranim Mostarcima. Utakmicu je obilježio Toni Jurić koji je upisao triple double učinak, ubacivši 26 poena, dodavši pri tom 12 asistencija i 10 skokova. Odličnu utakmicu odigrali su i centar Kornelije Jezildžić sa 17 poena i 7 skokova, Anto Bajo imao je 15 poena, dok je Ivan Perić upisao 12 poena i uhvatio 7 skokova.

Vrijedi dodati da je utakmica između Busovače i Viteza odgođena zbog renoviranja dvorane u Busovači. (SportSBK)