Po tek drugi put u povijesti odigrana je prijateljska utakmica između Real Madrida i Barcelona. Prijateljski El Clasico odigran je u Miamiju, gdje je momčad Ernesta Valverdea slavila protiv aktualnog prvaka Europe koji s trenerske klupe vodi Zinedine Zidane.

Obje su momčadi zaigrale u punim sastavima, a susret su obilježili – Hrvati! Ivan Rakitić i Mateo Kovačić postigli su po jedan pogodak na susretu, s tim da je veznjak Reala upisao i asistenciju za Marca Asensia.

Rakitić je zabio za 2:0 Barcelone u 7. minuti prvog poluvremena, a Kovačić je smanjio rezultat svega sedam minuta kasnije. Real je asistencijom Kovačića stigao do izjednačenja u 36. minuti.

Rakitic’s goal vs Real Madrid! It looks so beautiful when the ball gets in the back of Madrid’s net!

Kvalitetna odjeća za vaše najmlađe

Samo najbolje za vaše najmilije

Rakitić je zabio prekrasan pogodak s ruba kaznenog prostora, nakon što mu je loptu dodao Neymar. Hrvatski je reprezentativac isprve vanjskim dijelom kopačke opalio i pogodio dijagonalni kut Realova gola.

Kovačić je sedam minuta kasnije odigrao lijepi dupli pas s Casemirom, lažnjakom izbacio svog čuvara i onda s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogodio donji desni kut nizozemskog vratara Cillessena.

Čudesnu kontru odigrali su Marco Asensio i Kovačić u 36. minuti, kada su od svog šesnaesterca u svega 15-ak sekundi stigli do Barcinog peterca, gdje je mladi krilni igrač Reala zavukao loptu u bliži kut za 2:2.

Pobjedu Barceloni osigurao je Gerard Pique u 50. minuti nakon ubačaja, odnosno asistencije Neymara. Brazilac je možda odigrao svoju posljednju utakmicu u dresu Barcelone, s obzirom da je transfer u francuski PSG blizu realizacije.

Spomenimo i da je Barcelonu u vodstvo doveo Messi nakon manje od tri minute igra u prvom poluvremenu. Lopta se pomalo i sretno odbila do Busquetsa, koji je proigrao Messija, a ovaj uz odbijanac zabio pored nemoćnog Keylora Navasa.

Defending a corner to scoring at the other end in 13 seconds. Marco Asensio scored beautiful equalizer against Barca.

It doesn’t matter which country they’re playing in, Messi continues scoring against Madrid.