BARCELONA – CELTA 2:2 u 14. kolu La Lige. Lideru prvenstva to je drugi uzastopni remi, čime se topi ogromna prednost koju je imao pred pratnjom.

Iago Aspas doveo je goste u vodstvo u 20. minuti. Lionel Messi izjednačio je samo dvije minute kasnije.
U drugom poluvremenu preokreće Luis Suarez, koji Barcelonu dovodi u prednost 2:1, ali osam minuta kasnije, konačan rezultat postavlja Maximiliano Gonzalez.
Čini se prikladnim da je dva velika boda Barceloni otkinula momčad koja joj je u zadnje četiri utakmice zabila čak 12 golova. Celta je k tome jedina ekipa od koje je Barcelona ove sezone u La Ligi i Ligi prvaka primila više od jednog gola.

Ivan Rakitić igrao je do 80. minute, kada ga je zamijenio napadač Paco Alcacer, koji je u sudačkoj nadoknadi promašio veliku priliku za pobjedu Barcelone.
Prije samo dva kola Barcelona je imala ogromnih 10 bodova prednosti pred aktualnim prvakom Realom i činilo se da je novi prvak Primere poznat nakon manje od trećine sezone.
Ali remijem kod iznenađenja Valencije (1:1) u prošlom kolu te Realovom pobjedom nad Malagom (3:2), razlika se smanjila na osam bodova.