Arsenal je osvojio FA kup! Topnici su s 2:1 na Wembleyu pobijedili Chelsea i tako sezonu ipak završili s osvojenim trofejom. Ako se oprosti od Arsenala, Wenger će ipak otići kao svojevrsni pobjednik. Arsenalu je ovo treći trofej kupa u posljednje četiri sezone (slavili su 2014. i 2015. godine) i šesto slavlje u posljednjih šest finala koje su igrali u najstarijem nogometnom natjecanju!

Arsenal je poveo već u četvrtoj minuti igre, a pogodak Alexisa Sancheza je najprije bio poništen zbog zaleđa. Međutim, Anthony Taylor je odlučio zaustaviti igru i nakon konzultacija sa svojim pomoćnikom je odlučio da je pogodak ispravan. Alexis je nastavio slaviti, a sudac donio potpuno ispravnu odluku jer loptu Aaron Ramsey, koji je bio u zaleđu, nije dirao. Zabio ga je nakon točno tri minute i 49 sekundi igre i to je Arsenalov najbrži gol u povijesti FA kupa.

Mogao je Arsenal , koji je puno opasnije otvorio utakmicu do pogotka i 10-ak minuta kasnije. Sjajno je s desne strane pucao Mesut Özil , svladao je Courtoisa, ali je s gol crte gol spasio Gary Cahill.

U 19. je minuti Arsenal dva puta zatresao vratnicu! Nakon ubačaja iz kornera prvo ju je gađao Danny Welbeck, lopta se odbila od okvir prema Ramseyu ali ni on nije uspio pogoditi gol.

U 28. minuti je jako blizu pogotku bio Diego Costa . Španjolac je dočekao sjajnu Pedrinu loptu, krenuo na Ospinu dok mu je na leđima bio Arsenalov branič, ali je pogodio Arsenalovog vratara. Osini je kratko ukazana pomoć, ali je mogao nastaviti utakmicu.

Chelsea je ponovno pokazao znakove života u 39. minuti. Udarac je okušao, čini se najraspoloženiji u momčadi prvaka, Pedro, ali je otišlo preko gola.

Plavci su se nešto odlučnije vratili u drugo poluvrijeme. Victor Moses je pokušao u 51. minuti – obranio je Ospina, a onda je osam minuta kasnije Pedro pucao pokraj gola.

A Aonda je Moses napravio pravu glupost. Pokušao je simulirati u kaznenom prostoru, tražio je jedanaesterac, ali mu je Anthony Taylor dao žuti karton. Međutim, to mu je bio drugi na utakmici pa je morao u svlačionicu, a Chelsea je ostao s desetoricom igrača u 68. minuti.

Iako s igračem manje, Chelsea je uspio izjednačiti. Strijelac je u 76. minuti bio Diego Costa. Ali nije dugo trajalo slavlje novih engleskih prvaka. Tri minute kasnije Olivier Giroud je odlično dodao Aaronu Ramseyu koji je sa sredine kaznenog prostora poslao loptu u protivničku mrežu. Francuz je asistirao samo 38 sekundi nakon što je ušao u igru umjesto Welbecka!

David Osipna je u 87. minuti spasio novo poravnanje Chelseaja. Sjajno je pucao Diego Costa nakon što je loptu primio prsima ali je vratar Arsenala zaustavio loptu. Minutu kasnije je Mesut Özil na drugoj strani zatresao vratnicu.

Asmir Begović je utakmicu odgledao s klupe, baš kao i John Terry koji se posljednji put našao u zapisniku jedne utakmice svog Chelseaja.